Nepřesvědčivý výkon - jasné vítězství

BODOVÝ ZISK, KTERÝ DÁVÁ VELKOU NADĚJI

 Velmi důležité utkání čekalo naše házenkáře ve sváteční květnovou středu – domácí utkání, kterým se pro letošní sezónu loučili se svými fanoušky a s domácím prostředím a ve kterém museli v každém případě vyhrát, aby si udrželi tabulkovou pozici na místě, ze kterého se nesestupuje.
Výkony našeho družstva v posledních dvou utkáních proti družstvům z předních míst tabulky (Strakonice a Maloměřice) naději na plný bodový zisk z utkání proti VRŠOVICÍM takovou povinnost sice podporovaly, ale rozhoduje realita a ne předpoklad.
 
Vršovice byly v tabulce před středečním utkáním sice jen dvě místa před naším družstvem, ale s bodovým ziskem, který jim prvoligovou příslušnost zaručuje již delší dobu. Takže si naši středeční soupeři pomalu se blížící závěr prvoligové soutěže užívají a hrají bez obav o prvoligovou příslušnost. Přesně opačné starosti mají naši muži, kteří musí o své „bytí či nebytí“ bojovat až do posledního kola.
 
Lepší vstup do našeho posledního domácího utkání měly Vršovice, které ve svém druhém útoku vstřelily první branku utkání a vedli 1:0. Ale ještě v téže minutě naši hráči Škaldou vyrovnali a za pár minut už vedli 3:1. Jak se později ukázalo, vedení Vršovic 1:0 bylo posledním vedením hostů ve zbytku celé hrací doby.
Těsně před polovinou prvního poločasu naše družstvo vedlo už 9:3, po dalších deseti minutách už 15:6 a mělo vývoj utkání plně pod kontrolou, když první poločas zakončilo svým jasným vedením 17:8 i přes dvě neproměněné sedmičky v této fázi hry.
 
Nebyl to zrovna oslnivý výkon našich hráčů, soupeř je nepřinutil k vyšším „otáčkám“ a devět branek náskoku před druhým poločasem dával naději na úspěšné dotažení utkání do vítězného konce.
 
Místo klidného pokračování, začal druhý poločas naším trápením.
Hosté byli 2 x střelecky úspěšní a upravili na 17:10. Na naši první branku ve druhém poloče čekali diváci celých 8 minut!!!!! a ani další minuty nepřinesly nic zajímavého. Naše družstvo se nepochopitelně zcela přizpůsobilo hře svého soupeře, neproměňovalo šance, ztrácelo mnoho míčů a téměř po celý druhý poločas se rozdíl ve skóre pohyboval v rozmezí 6 až 8 branek.
V posledních dvou minutách druhého poločasu se naši hráči jakoby „probudili“, vyhráli je 4:0 a stanovili tím konečný výsledek a své vítězství o 12 branek na 30:18.
 
Radost ze zisku dvou bodů byla pokažena předvedenou hrou hlavně ve druhém poločase a na trenérovi Mičolovi to bylo také vidět. Na střídačce a na ploše vidět, v šatně potom i slyšet.
 
Rozloučení se svými fanoušky se zlínským házenkářům povedlo jen z pohledu zisku obou bodů a jasným vítězstvím, ale předvedená hra už na chlubení nebyla.

                                             HC ZLÍN – Sokol VRŠOVICE
                                                         30:18 (17:8)

  
SESTAVA a BRANKY:
Krůpa, Gajdošík – Škalda 1, Weber 5, Vavrys 6, Šáš 8, Weintritt, D. Kolařík 1, Jirák, Balun 1, Fabík, M. Kolařík 4, Zaoral 2, Brhel 2
 
SEDMIČKY:
Zlín 2/0
Vršovice 1/1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 1
Vršovice 3
  

Zlínští házenkáři děkují svým fanouškům, příznivcům a samozřejmě i sponzorům za podporu v pomalu končící sportovní sezóně 2018/2019 a věří, že poslední kolo, které rozhodne o dvou sestupujících, bude pro naše družstvo úspěšné.
 
Naposledy v této sezóně – držte nám palce v posledním utkání sezóny v JIČÍNĚ v sobotu 18. května 2019.