Mise splněna, ženy uhájily nejvyšší soutěž

Zlínské házenkářky zvládly utkání nadstavby o 5. - 8. místo. Výhrou v Plzni si zajistily účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu.

DHC PLZEŇ - HANDBALL CLUB ZLÍN 19:24 (13:15)

Zlín nastupoval k utkání play-out MOL ligy s vědomím jeho důležitosti. Po zbytečné ztrátě bodu doma s Pískem (21:21) byla pochopitelná mírná nervozita. Už při rozcvičce ale bylo vidět velké nasazení, které pokračovalo v samotném utkání. I když úvod patřil spíše domácím, hosté se stále drželi na dostřel. V brance začínala Ž. Stojarová, kterou pro menší zdravotní indispozici střídala dorostenka A. Vařechová. Svým soustředěným výkonem měla velký vliv na konečný výsledek. Již závěr prvního poločasu patřil zlínským házenkářkám. Vedle nejzkušenější L. Hradilové, která proměňovala nabídnuté šance se prosazovaly i ostatní hráčky. Agresivní, důrazná obrana na domácí taky platila.

Lehký útlum nastal na začátku druhého poločasu, kdy dokázala Plzeň srovnat stav na 16:16. Golmanka A. Vařechová prokázala na svůj věk nezvykle pevné nervy a soupeřky vychytala. Navíc kryla celkem tři sedmimetrové hody. Týmový výkon včetně celé lavičky zajistil Zlínu body i vytouženou záchranu. Střelecky se dařilo na křídle i ze sedmiček L. Hradilové, z dálky nekompromisně pálila V. Hubová, v pivotu tradičně dřela M. Kříčková a v pravý čas se prosadily M. Kolářová, J. Mizerová, M. Jagodič a G. Nygrýnová.  Po utkání byla radost hostů na hřišti i jejich fanoušků v hledišti nepopsatelná. Mise zlínských žen je tak splněna, cennější o to víc, že si ji tým uhrál sám, bez toho aby spoléhal na výkony ostatních celků.

"Jsme všichni moc šťastní a výhru si užíváme. Zbývající dvě kola se nemusíme stresovat, což je velká úleva. Konečně se snad  po dlouhé době po zápase i pořádně vyspím. Po nahuštěném programu play-out a delší cestě z Plzně, budou mít holky ve čtvrtek zasloužené volno. V pátek znovu zmobilizujeme síly na tréninku a připravíme se na sobotní domácí zápas s Olomoucí," uvedl po utkání zlínský kouč M. Spuchlák.