Muži potrápili čtvrté Maloměřice, ale na body nedosáhli

JEDNOBRANKOVÁ PROHRA V MALOMĚŘICÍCH

 Nešťastné utkání sehráli zlínští házenkáři v sobotu na hřišti čtvrtého celku prvoligové soutěže v MALOMĚŘICÍCH. Stejně jako minulý týden doma proti tabulkově druhým Strakonicím, opět velmi dobrý bojovný výkon celého družstva a opět štěstí v koncovce na straně soupeře.
Na úvod utkání oťukávání obou soupeřů do stavu 3:3 v sedmé minutě prvního poločasu a potom se přece jen prokázal vyšší bodový zisk domácích a jejich postavení v tabulce, kteří utekli na rozdíl dvou branek (5:3). Naše družstvo ale vždy dokázalo korigovat brankový rozdíl „na dostřel“, který se po celý první poločas pohyboval mezi jednou až třemi brankami. Jedinou výjimkou byl čtyřbrankový rozdíl (10:6) zhruba v polovině první půle, který byl ale během minuty opět na dvou brankách. Čtyři minuty před koncem poločasu to bylo jen o jednu branku (13:12), ale lepší závěr domácích, dvě branky v naší síti a konečný poločasový výsledek 15:12 pro Maloměřice.
Na poločasovém tříbrankovém rozdílu se také tak trošku podepsala naše „mírumilovná“ a „přátelská“ obrana, která dovolovala soupeřovým vysokým spojkám přesnou střelbu téměř bez kontaktu. Pouze snaha o bloky při výšce maloměřických spojek nebyla nic platná.
 
O přestávce byl v šatně „proslov“ trenéra Mičoly a do druhého poločasu nastoupilo naše družstvo s podstatně větší agresivitou v obraně. Prvních deset minut druhé půle mělo sice podobný průběh jako celý první poločas, i když si naše obrana začala více „hledět“ střelců, ale zlom nastal mezi desátou a dvacátou minutou. Větší bojovnost přece jen slavila úspěch, soupeřovi hráči neměli tolik času a klidu při střelbě, dříve se zbavovali míče i za cenu nepřesné střelby a co prošlo obranou, pochytal Štěpán Krůpa, který k slušnému výkonu z první půle, přidával další úspěšné zákroky.
Tuto pasáž jsme vyhráli 5:0 a skóre se rázem otočilo z 20:17 pro domácí na 20:22 pro naše družstvo, když byli 2x úspěšní Honza Šáš s Michalem Kolaříkem a jednu branku přidal Vlasťa Fabík - to běžela 20. minuta druhého poločasu. Brankový rozdíl mohl být ještě vyšší, ale Ondra Vavrys neproměnil sedmičku. V následující minutě domácí snížili na 21:22 a dalších pět minut se hrálo bez branek. Bezbrankové minuty přerušili naši hráči, kteří zvýšili své vedení opět na dvě branky (Šáš, 21:23) a to do konce utkání chyběly 3 minuty.
No a pak už stálo štěstí jen při domácích, kteří své tři útoky proměnili ve dvě branky a skóre srovnali na 23:23. Naše družstvo se v této fázi hry dostalo ke střelbě jen jednou, ale neúspěšně.
Minutu před koncem se pokusil rozhodnout Honza Šáš, jeho pokus zůstal na blocích domácích a Honza na zemi po tvrdém kontaku s maloměřickou obranou. Toho využili domácí k založení rychlého útoku a vstřelení 24 branky, která, jak se později ukázalo, byla vítězná. V posledních vteřinách ještě Michal Kolařík svou „pumelenicí“ trefil spojnici břevna a tyčky a bylo po utkání.
Domácí dostali darovaný poslední rychlý útok a tuto možnost využili. Stejná situace byla v průběhu druhého poločasu na našem brankovišti, ale naši hráči museli svůj rychlý útok přerušit, vrátit se z poloviny soupeře a počkat, až se ležící soupeřův hráč ze země zvedne. O našeho otřeseného hráče se rozhodčí začali starat až po dokončení domácího rychlého útoku.
Troufáme si tvrdit, že domácí zvítězili se štěstím, i když byli po většinu hrací doby ve vedení. Za bojovnost a předvedený výkon si naši hráči remízu zasloužili.

                                   SHC MALOMĚŘICE – HC ZLÍN
                                             24:23 (15:12)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Gajdošík – Škalda 3, Fabík 3, Jirák 1, Vavrys 4/1, Šáš 4, Kubiš, Brhel, Balun 1, M. Kolařík 3, D. Kolařík 1, Zaoral, Weber 3
 
SEDMIČKY:
Maloměřice 2/2
Zlín 2/1
 
VYLOUČENÍ:
Maloměřice 2
Zlín 3
 
 
                      Další příležitost k zisku tolik potřebných bodů budou mít naši hráči již za pár dnů 

                          ve středu 8. května 2019 od 16,00 hodin

 
                  když se svým skalním fanouškům představí v posledním letošním domácím utkání se 

                                  SOKOLEM VRŠOVICE

 
 
 PŘIJĎTE SE ROZLOUČIT SE ZLÍNSKÝMI HÁZENKÁŘI V JEJICH POSLEDNÍM DOMÁCÍM UTKÁNÍ SEZÓNY 2018/2019