Zlín se v Olomouci bodově neprosadil

Zlínské házenkářky nezvládly druhé utkání nadstavby  o  5. - 8. místo v ČR s Olomoucí.DHK ZORA OLOMOUC – HANDBALL CLUB ZLÍN 36:25 (15:13)

Zlín nezačal utkání v trendu dvou předcházejících, kdy v úvodních minutách jasně dominoval.  V šesté minutě byl stav 2:2. O dvě minuty později  Zlín sice těsně vedl,  ale rázem se prosazovaly především domácí hráčky. Velký podíl na skóre a vývoji utkání  měla domácí brankařka M. Polášková, která byla těžkou překážkou zlínským střelkyním a kryla vyložené šance ze šestky, rychlých útoků i trestného hodu. Na druhé straně i Ž. Stojarová držela svůj tým stále ve hře.

V úvodu druhé půle se podařilo hostům snížit na 15:14. Domácí ihned čtyřikrát po sobě skórovali a získali opět potřebnou jistotu.  Zlín nepřestával bojovat, ale na obrat neměl sílu. Domácí brankařka úřadovala a hostujícímu triu, které se v brance točilo se naopak přestalo dařit. Za stavu 26:20 hosté hráli vabank, na maximální riziko, z čehož pramenilo více chyb.

Olomouc tak slavila po rychlé trenérské výměně J. Hegar  x J.  Bělka cenné vítězství v play out.

„Konečný výsledek je daný, nezměníme ho. Ihned po utkání jsme se snažili v šatně tým nakopnout a podpořit. Musíme nepovedený zápas hodit co nejrychleji za hlavu a už se soustředit na neděli, kdy hostíme Písek. O významu tohoto duelu není třeba diskutovat. Program je nahuštěný, pokusíme se co nejlépe zregenerovat, doladit herní věci, nabudit se morálně i psychicky. Hráčky si samy řekly o trénink navíc v sobotu, což svědčí i o jejich zodpovědnosti a přístupu k play out,“ řekl zlínský kouč M. Spuchlák.

Tabulka:

    Z V R P skóre B
1 Zora Olomouc 2 1 1 0 64 : 53 24
2 HC Zlín 2 1 0 1 47 : 57 19
3 Sokol Písek 2 1 1 0 48 : 43 16
4 DHC Plzeň 2 0 0 2 36 : 42 16