Ženy nastartovaly play out vítězně

Zlínské házenkářky vyhrály úvodní duel nadstavby o 5. - 8. místo v ČR s Plzní.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHC PLZEŇ 22:21 (13:8)

Domácí tým nastoupil s velkým nasazením a od první minuty agresivní obranou na hrotu s aktivní M. Jagodič přerušoval jeden útok soupeře za druhým. Hosté se moc ke střelbě nedostali a i  když se jim podařilo prostřelit zlínskou hradbu, do branky za sebe pustila minimum spolehlivá Ž. Stojarová. V útoku se z pozice spojky prosazovala zejména M. Kolářová, na pravém křídle prokazovala kvality L. Hradilová. Zlín se dostal do vedení 8:2, ale nevyužil další příležitosti  k vyššímu náskoku a dovolil hostům stáhnout skóre šnůrou 5 branek v řadě. V závěru poločasu se podařilo Zlínu znovu odskočit.

Do druhé půle opět Zlín vlétl a vytvořil si náskok 17:10. Hosté však přidali na obrátkách, oproti prvnímu poločasu začali více běhat, střílet a využívali chyb domácích k dotahování. Konec utkání byl velmi hektický a v rozhodující fázi zaúřadovala výborným zákrokem Ž. Stojarová, která chytla vyloženou šanci soupeře z rychlého útoku a tím svoje spoluhráčky podržela, aby uhájily cennou i když těsnou výhru. Chladnou hlavu si zachovala i dorostenka R. Plachá, která dostala důvěru na konci zápasu a zkušeně proměnila tři sedmimetrové hody.

"Body jsou moc důležité, ale v konečném zúčtování může mít vliv každý gól i skóre a počet branek ze vzájemných zápasů. Nevím, kde jsme se zase zasekli, výrazně vedeme a místo abychom si v klidu pojistili výhru, tak se sami dostaneme pod tlak a nabídneme soupeři šanci vlastní zbrklostí. Moc se v tom nebudeme pitvat, není na to velký prostor, čeká nás další těžké středeční utkání v Olomouci. Už musíme směřovat myšlenky k němu," řekl odhodlaně trenér Zlína M. Spuchlák.