"Strojárna" viděla téměř 80 branek v utkání mužů

STRAKONICE VÍTĚZÍ AŽ LEPŠÍM ZÁVĚREM

 Srdnatě bojovali zlínští házenkáři v nedělním domácím utkání s druhým celkem prvoligové tabulky a s loňským účastníkem nejvyšší soutěže – družstvem HBC STRAKONICE 1921.
Hrálo se nahoru/dolů, na obou stranách útok střídal útok, v šedesáti minutách čisté hry padlo celkem 76 branek a až do závěrečných minut nebyl jistý vítěz tohoto utkání 19. kola druhé nejvyšší soutěže mužů.
Motivaci měla obě družstva značnou – hosté ze Strakonic útočí na postupové místo do extraligy, na které ztráceli před tímto utkáním 4 body a naši hráči by se chtěli bodově co nejdřív vzdálit dvěma sestupovým místům, před nimiž měli před nedělním utkáním náskok pouze dvou bodů.

Jednoznačným favoritem byli hosté a naše družstvo mohlo jen překvapit.
A k překvapení nebylo daleko. Kdyby naši hráči bojovali v předešlých utkáních s takovým nasazením, jako v tomto souboji, mohli být už dnes ve středu tabulky a bez sestupových starostí.
 
První minuty utkání ovládli hosté a dostali se do vedení 5:2, ale naši hráči ještě do poloviny prvního poločasu stačili skóre otočit ve svůj prospěch na 7:6. Od této chvíle bylo v malém, jedno až dvoubrankovém vedení naše družstvo a hosté jen vyrovnávali. Nepozorností naší obrany v samotném závěru poločasu nakonec se štěstím hosté vyrovnali na konečný poločasový výsledek 18:18.
 
Začátek druhého poločasu vyšel opět lépe hostům, když dvěma slepenými brankami šli do vedení na 20:18. A opět se prokázala bojovnost našeho celku, který srovnal na 20:20, po dalších několika minutách už vedl 23:22 a na „vedoucí“ vlně pokračoval v utkání až do cca 20. minuty druhého poločasu, kdy postupně vedl 25:23, 26:24, 28:26, 29:27, 31:29 a 32:30. A v tomto okamžiku udeřili zkušenější hosté, když třemi brankami v řadě otočili stav skóre ve svůj prospěch na 33:32. Našim hráčům se podařilo ještě srovnat na 33:33, ale rozjetí hráči Strakovic se opět dostali do vedení o jednu a potom o dvě branky (35:33, 37:35, 38:36, 39:37). V těchto fázích hry naši hráči stačili jen korigovat každé dvoubrankové vedení hostů na jednu branku. Na víc neměli štěstí ani síly.
 
Škoda, velmi dobrý výkon našich mužů přišel zrovna proti jednomu z nejlepších družstev prvoligové soutěže.
Utkání se muselo divákům líbit, bylo rychlé, padlo hodně branek, obě družstva se dostala přes 60% úspěšnost svých útočných akcí a to je hodně vysoké číslo. Ale na druhé straně tato vysoká úspěšnost útoků ukazuje naopak na velmi nízkou úspěšnost zákroků brankářů obou družstev (u Strakonic 5 zákroků!!!!!!!!!! a naše dvojice měla 6 úspěšných zásahů!!!!!!!!!!).
Hrálo se prostě jen na útok a bez obran a o to to měli brankáři na obou stranách těžší.
 
O konečném dvoubrankovém rozdílu možná rozhodly ztráty míčů technickými chybami, když jich naši hráči vyrobili o 4 víc, než soupeř. Možná??????

                       HC ZLÍN – HBC STRAKONICE 1921
                                       37:39 (18:18)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
            Krůpa, Gajdošík – Škalda 2, Weber 4, Vavrys 7/2, Šáš 7, Weintritt 1, D. Kolařík 1, Balun 2, Fabík 6, M. Kolařík 3,
                                             Slovák, Zaoral 2, Brhel 2
 
SEDMIČKY:
Zlín 2/2
Strakonice 6/5!!!!!!!!!!
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 3
Strakonice 0!!!!!!!!!!
 
 
O velmi důležité body se budou naši muži pokoušet v dalším utkání – tentokrát na půdě soupeře, kam zajíždÍ v sobotu 4. května 2019. Utkání se hraje v 11,00 hodin.

A opět to bude soupeř z vyšších pater tabulky – čtvrté MALOMĚŘICE.

 
                                                  DRŽTE NÁM PALCE
POKUD NAŠI HRÁČI ZOPAKUJÍ VÝKON JAKO PROTI STRAKONICÍM, NEBUDOU BEZ ŠANCÍ