Nedělní házená bude na SPŠ

19. KOLEM POKRAČUJE 1. LIGA MUŽŮ

Po dvoutýdenním přerušení pokračuje druhá nejvyšší soutěž mužů svým 19. kolem, ve kterém zlínští házenkáři přivítají na domácím hřišti opět soupeře z popředí prvoligové tabulky – loňského účastníka extraligové soutěže HBC STRAKONICE 1921.

S blížícím se koncem soutěžního ročníku (4 kola do konce = možnost zisku až 8 bodů na družstvo s výjimkou Strakonic, které budou jedno kolo stát) začíná být na obou koncích tabulky poněkud „horko a těsno“.
Do extraligy postupuje vítěz prvoligové soutěže a pokud ten svůj nárok neuplatní, má nárok na postup tabulkově druhý celek 1. ligy.
Z 1. ligy sestupují poslední dva celky, ale ve hře je také zájem či nezájem o postup do 1. ligy mezi vítězi druhých lig a navíc doplnění prvoligové soutěže na 12 celků.
 
První a ta lepší varianta se týká právě našeho nedělního soupeře. Strakonice jsou zatím na 2. místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Hustopeče, jednobodovým náskokem před třetím Chodovem a tříbodovým náskokem na čtvrté Maloměřice, ale mají o zápas více než jejich oba nejbližší tabulkoví soupeři a stejný počet utkání jako Maloměřice.
Takže nedělní utkání bude pro STRAKONICE velmi důležité a naši hosté si nemohou dovolit toto utkání vypustit.
 
V pásmu „ohrožení“ jsou rovněž čtyři družstva a všechna se stejným počtem utkání do konce soutěže.
Bodově je na tom nejlépe osmý Dvůr Králové (9 bodů), o něco hůře je na tom naše družstvo na devátém místě (8 bodů), desátý je Náchod (6 bodů) a tabulku zatím uzavírá jedenácté „béčko“ Jičína (6 bodů).
Z uvedeného plyne, že ani naše družstvo si nemůže dovolit laxní přístup k utkání a tím zbytečné ztráty bodů, i když zrovna Strakonice nebudou určitě ochotny k nějakému bodovému dělení. O to více musí náš kolektiv v neděli zabojovat. Věřme, že to bude za maximální podpory a maximální účasti fanoušků, kteří přijdou naše muže podpořit.
 
A v neděli to bude opravdu zkouška fanouškovské věrnosti.
Utkání se totiž hraje v netradičním prostředí tělocvičny zlínské průmyslové školy na Letné a v netradičním čase už ve 13,00 hodin.
 
Ve sportovní hale Euronics totiž opět dostala přednost celovíkendová komerční akce, o kterou se postaral provozovatel sportovní haly.

                          HC ZLÍN – HBC STRAKONICE 1921
                                     neděle 28.4.2019
                                         13,00 hodin
                         tělocvična SPŠ na Letné !!!!!!!!!!!!!!!!