Ženy zaslouženě bodovaly ve Veselí

Zlínské házenkářky uspěly v posledním kole základní části MOL ligy a naplno bodovaly ve Veselí nad Moravou.

SHK VESELÍ NAD MORAVOU - HANDBALL CLUB ZLÍN 22:28 (10:16)

Zlín vstřelil úvodní branku utkání a do 12. minuty se s Veselím tahal o výsledek. Následovala sedmiminutová jízda hostů, kdy sedmi brankami v řadě dostali domácí pod tlak (6:12). Hostující brankařka Ž. Stojarová vytahovala jeden úspěšný zákrok za druhým a stihla i hlasitě povzbuzovat spoluhráčky před sebou. Obrana Zlína až na drobnosti fungovala zodpovědně a tlak v útoku byl ukázkový. Trošku obavy z narušení systému nastaly při diskvalifikaci za tři dvouminutové tresty obranářky Zlína M. Jagodič.

Do druhé půle nastupoval Zlín v dvojnásobné přesilovce šest na čtyři a znovu se prosadil (10:17). Menší zaváhání zlínských házenkářek pomohlo domácím dotáhnout  se na 13:17, 15:18 a 16:19. Ve 44. minutě byl stav už zase o šest branek 16:22. V 55. minutě Veselí mohutně dotahovalo na 21:24, ale závěr utkání hostující tým zvládl a zaslouženě si po delší době mohl užít výhru.

Ve zlínském dresu vynikaly vedle brankařky Ž. Stojarové tradiční opory, spojky M. Kolářová, G. Nygrýnová, M. Sekulová, pivotmanka M. Kříčková a nejzkušenější hráčka L. Hradilová, které táhly celý tým k vítězství. Před play out  jsou pro Zlín přístup a výkon z posledních dvou utkání velkou psychickou vzpruhou a povzbuzením.

"Těšíme se z výhry. Dnes byl náš stoupající výkon navíc podpořen brankařkou. Věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat i v boji o záchranu. Jsme si vědomi, že to nebude nic lehkého, ale cíl je jasný," řekl zlínský kouč M. Spuchlák.