Prohra ve Velké Bystřici mrzí

PO BYSTŘICI ZASE BYSTŘICE – PO VÝHŘE PROHRA

V 18. kole prvoligové soutěže zajížděli naši muži na hřiště soupeře a byla to opět Bystřice.
Po Bystřici p/H před týdnem na domácí půdě a jasném vítězství to byla tentokrát VELKÁ BYSTŘICE, její hřiště a po vyrovnaném průběhu čtyřbranková prohra.

Vítězství domácích bylo zasloužené, protože s výjimkou prvních minut, kdy jsme vedli 3:2, to byli domácí, kteří po celé utkání „tahali za delší konec provazu“. Při zpětném pohledu do zápisu o utkání, se dá se říci, že o konečném brankovém rozdílu rozhodlo několik minut v prvním poločase – konkrétně ČTYŘI minuty mezi 16. a 20. minutou. Ještě v 15. minutě naše družstvo vyrovnávalo na 4:4, ale následující 4 minuty vyhráli domácí 4:0 a odskočili na 8:4. Po zbytek prvního poločasu a přes celý druhý poločas se brankový rozdíl pohyboval mezi třemi až pěti brankami. Úspěšnou střelbu v prvním poločase obstarával pouze Šáš ze spojky a Zaoral z pivota, ve druhém poločase byl soupeřově obraně nebezpečný už jen Šáš.
V tomto utkání se v opět ukázala naše slabina – hra spojek a křídel. Když zahraje jedna spojka, ostatní spojkoví hráči jen paběrkují. Křídla jakoby ani nehrála. Takže soupeřova obrana se mohla v klidu soustředit jen na jednoho hráče a o to to měla lehčí. Naopak naše obrana si musela dávat pozor hned na čtyři hráče soupeře, kteří obstarávali Bystřici většinu branek a z toho pramenily také 7m hody proti naší brance.
Škoda, utkání se dalo vyhrát, chyběla jen větší aktivita našich dalších hráčů, kteří by dostali soupeře pod větší tlak a nenechali ho jen udržovat brankový rozdíl, vytvořený během čtyř minut prvního poločasu, po celý zbytek utkání. Na technické chyby a ztráty míčů to bylo také poměrně vyrovnané, naši brankáři zneškodnili dvě sedmičky, chyběly jen branky našich spojek a křídel.

Házená VELKÁ BYSTŘICE – HC ZLÍN
                                               26:22 (13:8)

SESTAVA a BRANKY:
Krůpa, Gajdošík – Škalda 1, Fabík 1, Vavrys 2/1, Šáš 12/2, Daněk, Brhel 1, Balun, M. Kolařík 1, Zaoral 4

Velká Bystřice 2
Zlín 5

Velká Bystřice 9/7
Zlín 3/3

Pro nejbližší dva víkendy je prvoligová soutěž přerušena a naše muže uvidíme v dalším kole prvoligové soutěže až koncem dubna !!!!!!!!!!!!!!!

Bude to v neděli 28.4.2019 od 15,00 hodin a do Zlína přijede další kandidát na postup do extraligy, jeho loňský účastník a současný letošní druhý celek prvoligové soutěže

HBC STRAKONICE 1921

Z důvodu komerčního obsazení SH Euronics, se bude toto utkání hrát v tělocvičně SPŠ na Letné!!!!!!!!!