Ženy i přes výborný výkon padly v Mostu

Zlínské házenkářky prohrály ve 21. kole MOL ligy s Mostem, i když s několikanásobným mistrem držely dlouho vyrovnanou partii.

DHK BANÍK MOST - HANDBALL CLUB ZLÍN 35:28 (16:16)

Zlín do utkání vlétl ve velkém stylu (0:2, 1:3, 2:4, 4:7, 5:8, 7:9), hrál trpělivě, koncentrovaně, téměř bez technických chyb a proměňoval nabídnuté šance. Domácí se nemohli dostat do svého tradičního tempa. Zlín vedl nejvýše o tři branky, Most stále dotahoval. ve 27. minutě byl stav 13:15, o dvě minuty později 15:16. Most v závěru prvního poločasu stihl srovnat skóre.

Ve druhé půli kolem 40. minuty se podařilo domácímu týmu utrhnou do mírného brejku na 22:19 a Zlín se ocitl v opačné roli, kdy se pokoušel o zvrat. I přes výborný výkon v útočné fázi trochu pokulhávala obrana, kdy zkušený soupeř využíval každou skulinku ke střelbě a mýlil se jen sporadicky.

Srdnatý výkon Zlína bohužel tentokrát na body nestačil, ale mohl by být povzbuzením do dalších těžkých bojů o udržení v soutěži.

"Konečný výsledek trošku zkreslil obraz celkové hry, poslední čtyři branky v řadě dal soupeř v závěrečných třech minutách. Šli jsme do toho po hlavě, ale hraje se na body a ty získal Most. Škoda, že se nám nesešlo ještě více faktorů, které jsou potřeba k vítězství. Měli jsme minimum zákroků v brance, v obraně jsme nechávali soupeřkám zbytečně moc prostoru ke střelbě bez kontaktu," mrzelo po utkání kouče Zlína, Martina Spuchláka.