3.KOLO - TŘETÍ VÍTĚZSTVÍ

VYSOKÉ VÍTĚZSTVÍ ZLÍNSKÝCH MUŽŮ VE 3. KOLE

 V neděli  hostili zlínští házenkáři soupeře ze středu loňské tabulky – celek OSTRAVY.
Tři roky se naši hráči neutkali s prvoligovým soupeřem a proto bude v letošní sezóně každé utkání velká neznámá co se týká síly soupeře.
O kádru Ostravy trenér Buday věděl, že má ve svém středu Filipa Hardta, kanonýrka se zkušenostmi z extraligy, kde hostuje v Hranicích. A pověst nezklamala – většina míčů jeho spoluhráčů šla přes něho a velkou část útoků také sám zakončoval. Že byla obrana na něj dobře připravena, svědčí fakt, že ze hry vstřelil jen čtyři branky a všechny v prvním poločase. Mnoho jeho střel skončilo na blocích Kafky, Dobeše nebo Kočího.
Naši hráči nic nepodcenili a od první minuty tahali za delší konec. Po prvních třech útocích jsme vedli 3:0 a do 16 minuty prvního poločasu jsme dovolili svému soupeři držet krok . To svítilo na ukazateli naše dvoubrankové vedení 7:5. Následovala šňůra 6 branek v řadě za sebou, která rozhodla o dalším vývoji utkání. Vedení 13:5 trochu pokazilo polevení našich hráčů v posledních čtyřech minutách prvního poločasu, kdy byl soupeř úspěšný 4x proti jedné naší brance a poločas skončil pětibrankovým vedením našich mužů 14:9.
Lepší nástup do druhé půle mělo opět naše družstvo, své vedení zvýšilo a soupeř začal pomalu fyzicky odpadat. Na naše dvě až tři branky stačil odpovídat jen po jedné brance a rozdíl ve skóre narůstal až na konečných 15 branek.
S chutí si zahrálo celé družstvo, všichni hráči (kromě brankářů) se minimálně jednou brankou podíleli na brankovém přídělu v síti Ostravy, hráči chodili do rychlých útoků, ze kterých padlo 8 branek, ale dalších 6 neproměnili. I tak ale mělo utkání hlavně ve druhém poločase jednoznačný průběh a vítězství si naše družstvo zcela zasloužilo.
Kapitolou samo pro sebe byli v tomto utkání oba naši brankáři.
Hrdina odchytal přes 40 minut a zbytek času Šidlík a oba byli velmi úspěšní, když jejich úspěšnost přesáhla 60 % (Hrdina 61%, Šidlík 62%). Je pravdou, že několik jejich pokusů o založení rychlého útoku šlo mimo hřiště, ale na vydařeném výkonu to nic nezměnilo.
Nedělní utkání vyšlo celému družstvu velmi dobře a lze si jen přát, aby taková pohoda vydržela i nadále.
A bude to zapotřebí – k dalšímu utkání zajíždí naši muži do Prahy, kde je čeká v neděli 9. října soupeř z popředí  letošní tabulky a stříbrné družstvo z loňského ročníku - CHODOV PRAHA.
 

A jak hodnotí utkání trenér Milan Buday:

„Na utkání s Ostravou jsme se snažili připravit co nejlépe v rámci našich možností. Jako součást přípravy nám velmi prospělo středeční pohárové utkání v Brně, kde jsme si mohli vyzkoušet některé herní varianty v obraně i v útoku a také dát dostatečný prostor všem hráčům.
Jsem rád, že se nám solidní obranou podařilo zlomit soupeře již v prvním poločase, což se  v předešlých utkáních nedařilo. Bohužel spousta neproměněných vyložených šancí nám nedovolila odskočit na větší brankový rozdíl.
Ve druhém poločase jsme se snažili si utkání užít. Až na pár nepřesných přihrávek do 1. vlny rychlého útoku, unáhlených střel a další přehlídku neproměněných vyloženek, jsme pokračovali v důsledné obraně a snaze o rychlý přechod, který nesl ovoce v podobě jednoduchých branek.
V tomto utkání jsme nic nepodcenili, splnili většinu taktických pokynů a podali zatím nejvyrovnanější výkon.
Na naší hře je ještě co pilovat a zdokonalovat. Herní vztahy mezi jednotlivými hráči se teprve automatizují a vše si postupně sedá. Ta nejtěžší utkání nás teprve čekají, proto musíme zapracovat na všech herních činnostech, aby jejich kvalita měla vzestupnou tendenci.“

HC ZLÍN – Sokol OSTRAVA

32:17 (14:9)

  
VYLOUČENÍ:
Zlín 2, Ostrava 5
 
SEDMIČKY:
Zlín 3/3, Ostrava 2/1
 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Kafka 3, Březovský 2, Buček 2, Vavrys 3, Šáš 4/1, Kočí 4, Mahdal 2, Doležel 2, Kolařík 1, Tejzr 1, Lefan 7/2, Dobeš 1