Zasloužené vítězství mužů

V REGIONÁLNÍM DERBY ZŮSTALY BODY VE ZLÍNĚ

 

                           HC ZLÍN – HK BYSTŘICE p/H
                                       31:23 (14:8)

 
 
 
Před nedělním utkáním dělilo oba soupeře pět míst a 13 bodů v prvoligové tabulce a lepší jarní výkonnost hostů, kteří v pěti jarních utkáních ztratili pouze jediný bod (v minulém kole doma s vedoucími Hustopečemi).
Dá se i říci, že Bystřice má pro letošek „vystarané“, že hráči mohou v klidu dokončit letošní sezónu s výhledem na velmi slušné umístění mezi předními celky a že se jich vůbec netýkají starosti družstev z dolní poloviny tabulky.
To vše ale nelze říci o družstvu našich mužů. V jarních utkáních předvedli proti podzimu zlepšené výkony, které se projevily hlavně v prvních poločasech, ale nedařilo se dotáhnout dobře rozehraná utkání do vítězného konce právě díky polevení ve druhých poločasech. Výsledkem jsou pouze dva jarní body z domácího vítězství nad Dvorem Králové.
No a tyto uvedené statistiky jasně favorizovaly v tomto utkání 17. kola 1. ligy mužů družstvo Bystřice p/H.
 
Od první minuty utkání se ale zdáli být klidnějšími na hrací ploše naši hráči a hosté naopak jakoby hráli pod tlakem a ze starostmi o konečné umístění.
První branku vstřelili hosté až pět minut po zahajovacím hvizdu, vyrovnali na 1:1, a to byla první a zároveň i poslední vyrovnávací branka utkání. Ještě v téže minutě šlo naše družstvo opět do vedení (2:1) a toto vedení, které pět minut před koncem prvního poločasu narostlo až na 9 branek (14:5), si udrželo po celý první poločas. Zlepšeným závěrem první půle nakonec hosté přece jen poněkud zkorigovali brankový rozdíl na rozdílových poločasových 6 branek (14:8).
Nadějný náskok pro naše družstvo v polovině utkání a otazník, co s námi provede poločas druhý.
Druhý poločas sice začali lépe hosté, kteří snížili na rozdíl pěti branek (14:9), ale to v pohodě hrající naše družstvo nijak nerozhodilo. Nějakou dobu střílely oba celky po jedné brance a brankový rozdíl se udržoval mezi pěti až šesti brankami (16:10, 17:12) až přišel závěr první desetiminutovky druhého poločasu, který naši hráči vyhráli 3:0 a rozdíl ve skóre narostl na 8 branek (20:12). Za dalších deset minut to už bylo o 10 branek (25:15) a bylo jasné, že nepovedené druhé poločasy našeho družstva pro toto utkání platit nebudou.
V posledních deseti minutách utkání si naši hráči pohlídali dostatečný brankový náskok, na branku soupeře reagovali stejným způsobem a dovolili soupeři jen kosmetickou úpravu konečného skóre na osmibrankový rozdíl (31:23).
 
V naší celkově pozorné a solidní obraně byli hodně vidět L. Weitritt s J. Zaoralem a jejich úspěšné bloky, které míč ke golmanovi Š. Krůpovi několikrát ani nepustily. V útoku kraloval na spojce téměř neomylný O. Vavrys (10 branek), kterého úspěšně doplňovaly ze spojek čtyřbrankový M. Kolařík a tříbrankoví J. Šáš s L. Weintrittem. Dařilo se také křídlům (R. Škalda – 4 a novic v našem dresu M. Weber ze Zubří – 3). Soustředěný a bojovný výkon svých spoluhráčů v poli podpořil velmi vysokou úspěšností zákroků Š. Krůpa v brance.
 
Bylo to pěkné, běhavé utkání (z dvanácti trháků obou družstev padlo celkem 10 branek), naše družstvo se vyvarovalo nějakých hluchých okének a hrálo kolektivně, měli jsme poměrně slušnou úspěšnost střelby (52 % proti 38% soupeře).
 
SESTAVA a BRANKY:
Krůpa, Gajdošík – Škalda 4, Vavrys 10/2, Weber 3, Šáš 3, Weintritt 3, D. Kolařík, Jirák, Fabík,
                              M. Kolařík 4, Slovák 2, Zaoral 2, Brhel
 
SEDMIČKY:
Zlín 2/2
Bystřice 4/4
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 4
Bystřice 4 + ČK
 
 
 
Po třetím domácím utkání v řadě čeká nyní naše družstvo v nejbližším víkendu utkání na půdě soupeře. Bude to v neděli 6. dubna a náš celek zajíždí do VELKÉ BYSTŘICE.
 
Na domácí palubovku se naši hráči vrátí až po repre přestávce, v neděli 28. dubna, ale POZOR, hraje se na palubovce SPŠ ve Zlíně od 15,00 hodin.

Přijedou loňské extraligové STRAKONICE.