Chodov si odváží oba body

KOMPLEX CHODOV TRVÁ I NADÁLE

 
V prvoligové soutěži startují naši muži ve své třetí sezóně, s CHODOVEM odehráli 6 duelů a ani vjednom nebyli bodově úspěšní. Vypadá to, že si pomalu pěstují komplex s názvem Chodov.
A přitom to v neděli začalo tak slibně.
První poločas byl maximálně vyrovnaný, nevypadalo to na to, že hraje družstvo z čela tabulky (2. místo) s celkem, který je na tabulkovém 8. místě o pouhý jeden bod lepší než poslední Dvůr Králové. Obě družstva se střídala ve vedení, měli jsme velmi slušnou obranu v čele s golmanem KRŮPOU, který měl v prvním poločase 58% úspěšnost. Horší to bylo s produktivitou v útoku, kdy jsme dali jen 2 branky ze spojek, jednu z křídel a neproměnili několik trháků. Podobnou statistiku měl však i náš soupeř, který byl navíc horší v počtu ztracených míčů. I přesto Chodov vedl po prvních třiceti minutách o jednu branku 10:9.
Nástup do druhého poločasu mělo naše družstvo vynikající, během pár minut srovnalo skóre a navíc šlo do vedení o dvě branky na 12:10. Úvod druhého poločasu jsme vyhráli 3:0, hráli jsme v pohodě a nic nenasvědčovalo tak dramatickému obratu, který přišel za pár minut. Po vyrovnání Chodova na 12:12 šlo naše družstvo ještě do vedení na 13:12. To vše bylo ještě v první desetiminutovce druhé půle a potom to začalo.
U našich hráčů se začala projevovat nejistota, začala váznout souhra v útoku, střelba byla mnohdy ukvapená a nepřipravená, objevovala se okénka v obraně, svou jistotu z první půle ztratil i náš brankář. Celé družstvo jakoby se zaleklo možného úspěchu v podobě bodového zisku. Hosté pohodlně otočili na 15:13 a své vedení začali zvyšovat nejprve na rozdíl tří branek (17:14), pěti branek (21:16, 22:17) a až na šestibrankový rozdíl (19:25, 27:21).
 
Jednotným znakem utkání bylo množství útoků (naše družstvo 65 a hosté dokonce 71) a velké množství ztrát míčů, kde jsme byli lepší, ale za to se body neudělují (Zlín 14 a Chodov dokonce 18). Díky tomuto počtu ztrát míčů byla také mizerná úspěšnost útočné činnosti obou soupeřů, kdy ani jedno družstvo nepřekročilo 40%!!!!!!!!
 
Na bodový zisk nestačilo ani VAVRYSOVA zlepšená střelba proti dvěma posledním utkáním, kdy vyšel téměř naprázdno, svůj střelecký standart z jarních kol předvedl ŠÁŠ, oběma sekundoval FABÍK. Ale i to bylo na úspěch v utkání málo.
 
Nejbližší víkend má naše družstvo volno a v dalším kole bude hrát opět na domácí půdě – v regionálním derby bude v neděli 31. března od 16,00 hodin hostit aktuálně třetí celek prvoligové tabulky HK BYSTŘICI pod HOSTÝNEM.  
 

                            HC ZLÍN – TJ JM CHODOV
                                    23:28 (9:10)

 
 
 
SESTAVA a BRANKY:
Krůpa, Gajdošík – Škalda 1, Daněk, Vavrys 7/3, Šáš 6/2, Weintritt 1, D. Kolařík 1, Jirák, Fabík 4, M. Kolařík 1, Slovák, Zaoral 1, Brhel 1
 
SEDMIČKY:
Zlín 5/5
Chodov 4/2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 2
Chodov 3 + ČK

Fotogalerie z utkání ZDE (foto J.Pavlík)