Pokračovala prvoligová soutěž mužů

MUŽI NESTAČILI NA LÍDRA

 
 
Ve 14. kole prvoligové soutěže přijely do Zlína vedoucí HUSTOPEČE  potvrdit postavení lídra soutěže, naopak naše družstvo chtělo využít domácího prostředí k zisku bodů, které by potvrdily zlepšenou hru v jarní části soutěže a navíc potvrdily tabulkové 8. místo.
Hosté své předsevzetí splnili na 100%, ale u našich hráčů zůstalo jen u zbožného přání.
Přitom mělo naše družstvo vstup do utkání velice dobrý i přes první dvě obdržené branky, kdy hosté v 6. minutě utkání vedli 2:0. Dalších sedm minut ovládlo naše družstvo, kdy začal doslova „řádit“ Honza ŠÁŠ na spojce a k němu se přidal Jiří BRHEL na pivotu. Oba zajistili otočení skóre z mínus dva na naše vedení 5:2. Samozřejmě, že to bylo za spolupráce celého družstva v útoku a dobré obrany, která předvedla několik velmi pěkných bloků. Toto naše vedení ale netrvalo dlouho, když hostům stačily dvě minuty na vstřelení tří branek v řadě, kterými srovnali na 5:5. A začala „přetahovaná“ – naše vedení 6:5, vyrovnání na 6:6, naše vedení 7:6, vyrovnání na 7:7, naše vedení 8:7 a 9:7, ale následný čtyřbrankový kontr hostů a jejich vedení 11:9. Poslední pětiminutovka vyšla opět Hustopečím, když třemi brankami v kuse ukončili první poločas za stavu 14:10 ve svůj prospěch.
Ve druhé půli už byli hosté pozornější a nedovolili našim hráčům korekci skóre na míň než čtyřbrankový rozdíl (15:11, 16:12). V těchto fázích hry vedli hosté místy i o 6 branek – polevila naše obrana, neproměňovali jsme šance, ukvapená a nepřipravená střelba. Naděje svitla mezi devátou až třináctou minutou druhé půle, kdy se podařilo našim hráčům opět snížit brankové manko na nadějné tři branky (17:20) a o pár minut později dokonce na rozdíl pouhých dvou branek (19:21). Opět naše nepřesná a nepřipravená střelba, navíc „podpořená okénky“ v obraně ale znamenala opakovaný nástup hostů a zvýšení brankového rozdílu na 5 branek (21:26). Nedařily se ani přesilovky, kdy jsme zbytečně inkasovali několik branek.
ŠÁŠ sice ve svém brankostroji pokračoval i ve druhém půli, kdy přidal dalších svých 7 branek, ale sám na úplný obrat nestačil. Branková pomoc v obou poločasech FABÍKA, BALUNA a BRHELA byla sice vítaná, ale ke změně vývoje utkání nevedla. V útoku to vůbec nešlo Ondrovi VAVRYSOVI a ani Michalovi KOLAŘÍKOVi, který zářil minulý týden v Náchodě. Kolařík dokonce ve druhém poločase, v přemíře snahy zlomit střeleckou smůlu, napálil brankáře Bavlnku hostí ze sedmičky do obličeje, dostal přímou červenou kartu a šel předčasně pod sprchy.
Sedmičky – to byla vůbec v tomto utkání loterie.
Jak našim hráčům, tak i hostům se podařilo celkem 6x nechat vyniknout brankáře – tři neproměněné sedmičky na každé straně!!!!!!!!!!
 
Škoda, naši hráči si po dobrém výkonu v Náchodě, na svého nedělního soupeře věřili, ale Hustopeče na naší palubovce ukázaly, proč vedou prvoligovou soutěž a proč mají na svém kontě pouze jednu porážku.
 

                            HC ZLÍN – Házená Legata HUSTOPEČE
                                               25:28 (10:14)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Gajdošík – Chomič, Škalda 1, Vavrys 1, Šáš 13/2, Weintritt, Kubiš, Balun 3, Fabík 3, M. Kolařík,  Slovák, Zaoral, Brhel 4
 
SEDMIČKY:
Zlín 5/2
Hustopeče 4/1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 3 (M. Kolařík přímá ČK)
Hustopeče 6

 

Další pokus bodovat mají naši muži tuto neděli 17. března, kdy na své palubovce hostí od 16,00 hodin opět soupeře z první poloviny tabulky – tabulkově druhý pražský CHODOV.