I přes dobrý výkon ztráta bodů

JEDNOBRANKOVÁ PROHRA MRZÍ

 
V sobotu odjížděli zlínští házenkáři do NÁCHODA, k dalšímu prvoligovému utkání se soupeřem ze spodních pater tabulky, s jasnou představou a vlastně i úkolem – pro udržení stávající tabulkové osmé příčky bude nutné bodovat.
Že to nebude lehká odveta, naznačil již letošní první vzájemný duel na podzim ve Zlíně, kdy naši hráči, po prohraném poločase nakonec vyválčili jednobrankové vítězství 32:31, když nedokázali uhlídat především Radka Cvejna, který byl autorem více než poloviny branek Náchoda (přesně 16).
Sobotní náchodské utkání mělo velmi podobný průběh, jako to zlínské.
Lepším celkem v prvním poločase byli opět hosté (v tomto případě Zlín), když byli po většinu prvních třiceti minut ve vedení (1:0, 3:1, 6:4, 7:5, 11:9, 12:10), nebo byl stav na ukazateli skóre nerozhodný (4:4, 6:6, 9:9, 11:11). V tomto úseku utkání vedli domácí pouze 2x (7:6 a 9:7). Dařilo se v obraně, kterou jistit velmi dobrý Štěpán KRŮPA v brance a kterému se také podařilo zapsat mezi střelce brankou přes celé hřiště. Do utkání vletěl po návratu ze zahraničí jako neřízená střela Michal KOLAŘÍK, který si hned v prvních vteřinách utkání „vykoledoval“ 7m hod a který bezpečně proměnil Ondra Vavrys na naše vedení 1:0. Potom následovali Michalovi čtyři střelecké pokusy a všechny úspěšné. Podstatně méně se brankově dařila střelba ze hry právě Ondrovi VAVRYSOVI a střelecká produktivita Honzy ŠÁŠE i přes vstřelené branky taky nebyla zrovna ohromující. Nedařilo se připravit střelbu pivotům, křídla byla aktivní se třemi brankami. První poločas vyhrálo naše družstvo zaslouženě (12:11), nižší střeleckou produktivitu v útoku vynahrazovalo bojovností v obraně.
 
Vstup do druhé půle utkání opět lépe vyšel našim hráčům, když brankářem vyražený míč vrátil do sítě Jiří BRHEL. Po této brance ale domácí vyrovnali (13:13) a v páté minutě šli dokonce do vedení 14:13. Ještě v téže pětiminutovce naše družstvo obrátilo vedení na svou stranu (18:16), aby pak první polovinu druhého poločasu náchodští zakončili vyrovnáním na 18:18.
Poslední čtvrthodinka utkání vyšla velmi dobře domácím hráčům, kteří šli do vedení až na rozdíl tří branek (22:19). Naši hráči měli v závěru utkání výhodu čtyřminutového vyloučení jednoho z domácích hráčů, ale stačili jen upravit na výsledný jednobrankový rozdíl 23:22 pro domácí.
 
Bez nadsázky se dá říci, že o výsledku utkání rozhodly ztráty míčů ve druhém poločase, kterých jsme měli 10 proti dvěma soupeře, dále druhá polovina druhého poločasu, kdy během patnácti minut otočili domácí skóre z pasívního 18:19 až na aktivní 22:19 a poslední pětiminutovka, ve které naši hráči nedokázali zužitkovat ve svůj prospěch dvojnásobné vyloučení hráče Náchoda.
 
Je to škoda, utkání jsme měli dobře rozehrané. Po většinu hracího času jsme byli v jedno až dvoubrankovém vedení. Střelecky se nebývale dařilo Michalovi KOLAŘÍKOVI, který měl ze sedmi střel sedm brankových zápisů. Michal hrál v Náchodě s velkou chutí a jeho střelecká produktivita byla obdivuhodně 100 %. Nevadila mu ani osobní obrana domácích ve druhém poločase, přes kterou dokázal 3x skórovat. Kromě toho stačil ještě v obraně blokovat střelecké pokusy domácích, pro své družstvo „vyrobil“ dvě sedmičky, zajistil jedno vyloučení soupeře, měl asistence na brankách svých spoluhráčů. Michalovi to prostě v Náchodě vyšlo.
Škoda jen, že s takovou vynikající střeleckou produktivitou zůstal osamocen, protože naopak Ondrovi VAVRYSOVI útočná činnost nevyšla vůbec a Honza ŠÁŠ sice 4 branky přidal, ale potřeboval na to 11 pokusů. Byla vidět křídla se šesti brankami (Ruda ŠKALDA, Tomáš CÁB), ale naopak se nedařila hra na pivota.
Slušnou obranu zezadu jistil velmi dobrý Štěpán KRŮPA, který zlikvidoval sedmičku a také se zapsal mezi brankové střelce.
 
Celkově lze říci, že jsme v Náchodě zanechali dobrý dojem, že jsme domácí zle potrápili, že zvítězilo šťastnější družstvo a že po takovém 60-ti minutovém boji jednobranková porážka mrzí o to víc.
Celý kolektiv zaslouží za Náchod pochvalu a trenér Jiří MIČOLA také po utkání v šatně hráčům poděkoval.

                                   TJ NÁCHOD - HC ZLÍN
                                         23:22 (11:12) 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa 1, Gajdošík – Škalda 3, Vavrys 2/2, Šáš 4, Kubiš, Slovák, Cáb 3, Brhel 1, Balun, M. Kolařík 7, D. Kolařík 1/1
 
SEDMIČKY:
Náchod 2/1
Zlín 3/3
 
VYLOUČENÍ:
Náchod 4
Zlín 4
.
 
 Ve třetím jarním kole se naši muži představí tento víkend na domácí půdě ve SH Euronics, kdy v neděli odpoledne hostí vedoucí celek prvoligové soutěže HUSTOPEČE

                        HC ZLÍN – Házená Legata HUSTOPEČE
                                    14. kolo 1. ligy mužů                        
                                 neděle 10. března 2019
                                          16,00 hodin