Házenkářská legenda Jaroslav Provazník oslavuje 89. narozeniny!

27. únor 1930, to je datum narození zlínské a československé házenkářské legendy Jaroslava Provazníka, jemuž kamarádí a známí neřeknou jinak než „špagát“.

Během své bohaté hráčské kariéry stihl vybojovat sedm titulů mistra republiky, z toho jeden v sezoně 1959/60 v dresu „s géčkem na prsou“ - domácího TJ Gottwaldov. Třikrát se v dresu národního týmu zúčastnil mistrovství světa a má z nich tři cenné kovy - dvakrát stříbro a jednou bronz, to je pouze telegrafický přehled jeho hráčské minulosti.
V  roce 1957 vybojoval s Duklou Praha prvenství v Poháru mistrů evropských zemí, když ve finále armádní klub porazil v Paříži švédského mistra, tým Örebro 21:13 (10:9). J. Provazník a holešovský Zdeněk Šamánek byli v tomto památném utkání nejlepšími střelci.
Poslední sportovní přestup se odehrál v roce 1965 a to do TJ Tatran Bystřice pod Hostýnem. První sezonu v novém klubu byl navíc hrajícím trenérem. Zde setrval až do roku 1972. Po skončení aktivní hráčské kariéry se úspěšně věnoval výchově mládeže.
V roce 2018 obdržel z rukou prezidenta Českého svazu házené unikátní cenu „Za věrnost házené“
Všichni členové klubu přejeme oslavenci hlavně co nejlepší zdraví a jsme rádi za jeho osobní přítomnost na tribunách při všech domácích utkáních žen i mužů našeho klubu.
"Mnoga ljeta, zdravi byli, mnogaljeta, živijó. mnogaljeta zdravi žili, mnogaljeta živijó, živijó, živijó, živijó !"
 
Foto: Jaroslav Provazník na tradiční klubové akci „Turnaj generací“ dne 05.01.2019
Video:


Zlínský deník
web ČSH