Muži zahájili vítězstvím

VSTUP DO JARNÍCH ODVET SE VYDAŘIL

 
Velkou neznámou bylo pro zlínské házenkáře zahajovací kolo jarní části prvoligové soutěže 2018/2019. Podle podzimních výsledků nedělního soupeře ze DVORA KRÁLOVÉ a jeho postavení v tabulce (9. místo a jen o bod víc, než náš kolektiv) si naše družstvo na svého soupeře věřilo, ale trenér Mičola měl problémy se sestavou.
I když se v průběhu zimní přestávky podařilo posílit náš kádr dvěma hostujícími zkušenými hráči (ze Vsetína přišel bývalý hráč extraligového Brna Lukáš WEINTRITT a z Napajedel Dimitrij CHOMIČ) a třemi mladíky ze Zubří s extraligovými zkušenostmi (brankář Štěpán KRŮPA, Tomáš CÁB a Michal WEBER), musel nakonec trenér Mičola k tomuto zahajovacímu utkání nominovat 5 dorostenců, když pro Mirka HLUŠTÍKA to byla premiéra v dresu mužů.
Ze zdravotních, pracovních nebo i osobních důvodů nebylo k dispozici  hned 9 hráčů, kteří na podzim pravidelně do utkání nastupovali (Kuzma, Fabík, Hrdina, bratři Kolaříkové, Vaškovič, Chomič, Brhel, Balun). A to ještě po týdenní tréninkové absenci nastoupil nedoléčený Honza ŠÁŠ.
O to větší bylo očekávání společně s nervozitou, jak se podaří nedělní utkání zvládnout. O důležitosti prvního jarního kola a nutnosti zisku obou bodů ani není potřeba mluvit.
 
Nástup do zápasu vyšel našemu družstvu náramně - hned po prvním hvizdu rozhodčích jakoby z našich hráčů předzápasové starosti spadly, nebo spíše jakoby nebyly vůbec žádné. Do svého soupeře se doslova zakousli s velkou chutí a výsledkem byly tři branky a vedení během pěti minut 3:0. Náš soupeř byl poprvé úspěšný až v sedmé minutě. Hra se dařila, ale hlavně obranná činnost byla na velmi dobré úrovni – organizoval ji Lukáš Weintritt a kterému v této činnosti velmi úspěšně sekundovali Honza Zaoral s Ondrou Vavrysem. Navíc v brance čaroval Štěpán Krůpa, který měl za první poločas úspěšnost přes 65%. Naše obrana byla vůbec ozdobou prvního poločasu, kdy svému soupeři povolila pouze 5 branek. A to platí o všech hráčích, kteří se v prvním poločase dostali na hřiště.
Útočná úspěšnost tentokrát trošku zůstala ve stínu obranné činnosti, možná pro snahu našich hráčů hrát rychle, chodit do trháků, ale také pro množství nastřelených tyčí a ztracených míčů špatnými přihrávkami. Naše devítibrankové vedení 14:5 po první části utkání bylo ale zcela zasloužené.
 
Jak se povedl začátek prvního poločasu našemu družstvu, tak naopak vyšly první minuty druhého poločasu hráčům Dvora Králové. Čtyři branky v naší síti proti jedné v brance soupeře a rázem to bylo jen o šest branek (15:9). První pětiminutovku druhé půle naši hráči až tak úplně nezvládli, soupeř se osměloval čím dál víc a snižoval náš náskok. Stačil však návrat k výkonu z prvního poločasu a branky začaly přibývat i v síti soupeře. Za zaznamenání do učebnic o bojovnosti by stála situace, kterou předvedl Ruda Škalda, kdy jsme ve vlastním oslabení byli v útoku v šesti lidech, ale s prázdnou brankou bez golmana. Naší technickou chybou se míč dostal do rukou brankáře hostí a ten ihned přes celé hřiště posílal míč do naší prázdné branky. V okamžiku, kdy míč padal do branky, se najednou u míče nad naším brankovištěm objevil doslova vzduchem letící Škalda a míč ještě před brankou ze vzduchu odpálil do autu. Škoda, že v hale není záznamové zařízení, protože tento okamžik by se dal před každým utkáním a před každým tréninkem ukazovat jako příklad bojovnosti a nasazení.
V polovině druhého poločasu jsme vedli již o deset branek (23:13, 24:14 a 25:15). V poslední čtvrthodině utkání, snad pod dojmem desetibrankového vedení, naši hráči trošku polevili v koncentraci a umožnili svému soupeři korekci branek na konečný šestibrankový rozdíl (29:23).
 
Zasloužené vítězství a zisk „zlatých“ bodů, které naše družstvo po tomto víkendu posunulo z 11. příčky tabulky až na 8. místo. Posun pěkný, ale před družstva s minimálními bodovými rozdíly a před Jičín, který má stejný počet bodů, ale utkání k dobru.
 
Pochvalu zaslouží celý kolektiv za bojovnost a za přístup k utkání, před jehož začátkem nastaly opravdu nebývalé „šachy“ se sestavou.
Věřme, že našim hráčům elán a bojovný duch z prvního kola vydrží i v kolech následujících. Tím nejbližším soupeřem je NÁCHOD, kam naše družstvo odjíždí v sobotu 2. března.
 

                            HC ZLÍN – 1. HK DVŮR KRÁLOVÉ
                                            29:23 (14:5)

 
SESTAVA a STŘELCI:     Krůpa, Gajdošík - Škalda 2, Vavrys 8/3, Šáš 6/2, Weintritt 4, Kubiš 1,
                                               Jirák 1, Daněk, Hluštík, Slovák 2, Cáb 2, Zaoral 3
 
SEDMIČKY:
Zlín 6/5
Dvůr Králové 1/1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 7
Dvůr Králové 7