Krutá těsná prohra, ženám unikl v závěru minimálně bod

Zlínské házenkářky prohrály v 17. kole MOL ligy s Prešovem, v hektickém závěru se o body bojovalo do posledních sekund.

ŠŠK PREŠOV - HANDBALL CLUB ZLÍN 27:26 (15:14)

Zlín odehrál s Prešovem mimořádně vyrovnanou partii od samotného začátku až do posledního hvizdu rozhodčích. Úvodní branku utkání vsítila do herní pohody se vracející zlínská spojka V. Hubová.  Po zranění a pozvolném oťukávání se v předchozích zápasech dostala opět velký časový prostor na hřišti a patřičně jej využila. Prosazovala se střelecky z dálky a vybízela ke střelbě svými přihrávkami i ostatní spoluhráčky. Ve 24. minutě Zlín vedl o tři branky a bohužel nevyužil chvilkového zaváhání domácích k vylepšení skóre. Naopak o vedení rychle přišel a do šaten odcházely hráčky Zlína se ztrátou jednoho gólu. V brance začínala Ž Stojarová, za stavu 6:5 ji střídala L. Benedíková.

V druhé půli se do branky vrátila Ž. Stojarová a držela svými jistými zákroky svoje spoluhráčky nad vodou. Přestože ve 40. minutě Zlín prohrával už o čtyři branky dokázal o osm minut později srovnat z pivota výborně hrající M. Kříčkovou. Do konce zápasu to byla přetahovaná a koncovka doslova infarktová. Za stavu 24:25 Zlín v 58. minutě neproměnil již třetí sedmičku v utkání. Domácí vyrovnali a hosté šli do vedení znovu, pod velkým tlakem sedmičku proměnila zkušeně M. Jagodič. Při vyloučení Zlína v poslední minutě srovnal znovu ze sedmimetrového hodu Prešov. Zlín brzkou střelou a úspěšným rychlým útokem domácích přišel minimálně o bod. Trenér Zlína M. Spuchlák ještě stihl tři vteřiny před koncem vzít time-out, po něm ale jedna přihrávka a střela z velké dálky nestačily aspoň na bod.

Zlínský tým podal velmi kvalitní a bojovný výkon s minimem technických chyb. V utkání rozhodovaly maličkosti, tentokrát ve pospěch soupeře.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, L. Benedíková - M. Kříčková 7, L. Hradilová 7/3, V. Hubová 6/2, M. Jagodič 2/1, J. Mizerová 2, M. Kolářová 1, M. Sekulová 1, L. Polomíková, G. Nygrýnová, L. Sekulová, V. Stará

Branky Prešova: L. Klučková 9/3, V. Vencuriková 5, M. Liebiedeva 3, M. Popovcová 3/1, L. Ratvajská 2/1, S. Ščerbáková 2, V. Vagaská 1, A. Dvorščáková 1, Z. Puzderová 1

Sedmičky: 6/5 - 9/6, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: J. Gedeon, T. Palovčák, diváků: 125