Pozvánka na 1. ligu mužů

MUŽI SE CHYSTAJÍ NA ZAHÁJENÍ JARNÍCH ODVET

 
Po podzimní části letošní prvoligové sezóny patří zlínským házenkářům nelichotivá jedenáctá příčka prvoligové tabulky. Bodové ztráty na soupeře ve druhé polovině tabulky jsou sice minimální (stejný počet bodů jako předposlední Náchod, jeden bod na nejbližšího jarního soupeře ze Dvora Králové, 2 body na osmý Jičín), ale i přesto neodpovídá stávající umístění představám trenéra Mičoly ani vedení mužské složky.
Poměrně úzký a hlavně velmi mladý podzimní kádr nezvládl první polovinu letošního soutěžního ročníku jednak díky své nezkušenosti a nezralosti (většinu kádru tvoří lonští i letošní starší dorostenci), ale také díky zdravotním problémům, které začaly družstvo trápit hned po skončení letního soustředění a pokračovaly po celý podzim.
Nejzkušenější hráč Honza Pavlíšek (30) si od léta léčí zraněnou achilovku, kvůli menisku podzim nedochytal nejzkušenější golman Honza Hrdina (29), pro operaci ruky větší část podzimu nehrál další ze „služebně zkušenějších“ Oliver Balun (24), zhruba po polovině podzimu skončil s aktivní činností ve Zlíně nadějný střelec Tomáš Tydlačka (19), rameno vyřadilo na několik posledních utkání Michala Kolaříka (21). Další „jobovka“ přišla po posledním podzimním utkání od našeho třetího nejlepšího podzimního střelce Honzi Kuzmy – pro nenadálé zdravotní problémy konec sezóny 2018/2019.
 
Muži nakonec dohráli podzimní část soutěže s kádrem, který tvořilo jen 13 hráčů a 2 brankáři – všichni ve věku od 17 do 24 let, s tím, že přes dvacet let mělo jen 5 hráčů.
 
Toto „personální“ složení prvoligového týmu vedlo trenéra družstva Jiřího Mičolu společně s manažerem družstva Radimem Šimkem k tomu, aby se po okolí porozhlédli po vhodném doplnění kádru ještě před zahájením jarních odvet.
Některá jednání se podařilo dotáhnout do zdárného konce, některá nikoliv a z této aktivity vedení družstva mužů vzešel jeden přestup s následným hostováním do bývalého mateřského klubu a všechny ostatní nové tváře, které se v našem dresu objeví v průběhu jara, budou mít statut hostujících hráčů. Není to ideální řešení, protože soutěžní řád umožňuje v utkání start jen třem hostujícím hráčům, ale situace je taková jaká je a hostující hráči se budou střídat podle toho, jak je budou využívat jejich mateřské kluby.
Z Luhačovic přišel na přestup Štěpán SLOVÁK (20, spojka).
Ze Vsetína hostuje zkušený, bývalý extraligový hráč Brna Lukáš WEINTRITT (29, pivot, spojka).
Z rozšiřující se spolupráce se zuberským klubem vzniklo pro jaro několik „hostovaček“ sice mladých hráčů, ale již s extraligovými zkušenostmi – Štěpán KRŮPA (21, brankář), Michal WEBER (20, levák, spojka, křídlo) a Tomáš CÁB (21, křídlo).
Z Napajedel hostuje zlínský odchovanec, zkušený Dimitrij CHOMIČ (31, spojka).
 
Příprava na jaro 2019 začala hned po novém roce účastí téměř všech hráčů na tradičním zlínském Turnaji generací.
Následné tréninkové jednotky absolvovalo družstvo v domácích podmínkách sportovní haly Euronics s výjezdy k přípravným utkáním nebo turnajům.
První přípravné měření sil čekalo naše družstvo v polovině ledna na tradičním Memoriálu bratří Králíků v Hranicích. Extraligové celky Hranic a Brna byly nad síly našich mladíků, ale potěšilo vítězství nad slovenskou extraligovou Modrou. První únorový den zastihnul náš celek ve Vsetíně, na palubovce po podzimu druhého celku druholigové soutěže, který má v letošní sezóně ambice na postup do 1. ligy. Utkání se našemu družstvu vůbec nepovedlo a z palubovky odešlo poraženo.
O týden později hráli naši muži na turnaji v Napajedlech, který bez ztráty bodu vyhráli, když porazili prvoligového rivala a po podzimu šestý celek této soutěže Bystřici p/H a pátý celek druhé ligy Napajedla. Jediné utkání na domácí půdě sehrálo družstvo v pátek 15. února a soupeřem byla opět Bystřice p/H. Po střídání obou družstev ve vedení, skončilo utkání nakonec nerozhodným výsledkem.
Shrnutí přípravných utkání před jarními odvetami – 7 utkání, 3x s extraligovým soupeřem, 2x s prvoligovým a 2x s druholigovým soupeřem, 3 porážky, 3 výhry a 1 remíza.
 
Tento víkend pokračuje letošní prvoligová soutěž svým 12. kolem – prvním z jarních odvet.
Na domácí půdě přivítají zlínští házenkáři soupeře ze spodních pater tabulky – celek DVORA KRÁLOVÉ, který je jeden bod před naším družstvem na 9. místě tabulky.
Ve Dvoře Králové jsme na podzim prohráli o šest branek 25:31 a soupeři máme tedy co vracet.
 
Věřme, že naši hráči v jarních odvetách zúročí lednovou a únorovou přípravu, že využijí dobrého jarního rozlosování, kdy z deseti utkání hrají šest na domácí půdě, odpoutají se ze sestupových příček a soutěž dohrají ve středu tabulky bez sestupových starostí.
 
Věříme, že si do sportovní haly Euronics najdou cestu i fanoušci mužské házené, kteří naše muže podpoří v jejich nelehké situaci a pomohou našemu družstvu svým sportovním povzbuzováním.
 

                        HC ZLÍN – 1. HK DVŮR KRÁLOVÉ

                               první jarní kolo 1. ligy mužů
                                 NEDĚLE 24.ÚNORA 2019
                                          16,00 HODIN