Ženy vezou body z Písku

Zlínské házenkářky získaly cenné dva body v 16. kole MOL ligy s Pískem.

SOKOL PÍSEK - HANDBALL CLUB ZLÍN 27:33 (16:15)

Zlín odjel k utkání v plné sestavě šestnácti hráček. Chyběla spojka V. Matejíková, kerá se v závěru přestupního termínu rozhodla pro změnu a posílila Bánovce n. B.. Domácí nastoupili k utkání s novou posilou.  A právě spojka H. Kvášová (Kutlvašrová) byla hlavní postavou úvodních minut utkání. Pokud sama nestřílela, rozdávala pestré přihrávky a celkově tvořila hru Písku. Branku Zlína hájila Ž. Stojarová.

Hosté nezačali nejlépe, průběh utkání 4:1, 4:3, 9:3, 9:6, 11:6, 12:7, 13:8, byl pro něj dost nepříznivý.  Až ve 20. minutě se podařilo Zlínu třemi brankami v řadě zmírnit náskok soupeře na 13:11. V brance Zlína střídala dorostenka A. Vařechová, která svůj tým v důležité fázi podržela. Navíc ve 25. minutě srovnala na 14:14 zlínská posila M. Sekulová, když o chvíli později díky stejné hráčce a její přesné střele Zlín poprvé v utkání vedl. V poslední minutě skóroval dvakrát naopak Písek a vzal si těsné vedení zpět.

Druhý poločas se oba týmy přetahovaly o výsledek a bojovalo se o každý míč. Ve zlínské brance došlo k opakovanému střídání, Ž. Stojarová se vrátila a svou rozvahou i jistými zákroky přispěla k cenné výhře. Od 44. minuty, kdy byl stav 22:23, se již Písku nedařilo vyrovnat a případně otočit skóre. Po obětavém a srdnatém výkonu si Zlín připsal důležitý skalp houževnatého soupeře. Hlavní myslitelkou a tvořitelkou hry Zlína byla střední spojka M. Kolářová, která vedle přesné střelby vybízela i svoje spoluhráčky finálními přihrávkami k dalším gólům.

"Na variantu s novou posilou Písku Kvášovou, která je rozdílovou hráčkou, jsme se bohužel nestihli v týdnu připravovat. Zpráva vyšla až v pátek večer. V průběhu utkání jsme přešli na osobní obranu, která domácím útočnou sílu zkomplikovala," řekl po utkání trenér Zlína M. Spuchlák.

"Pochvalu zaslouží celý tým, hrál jako jeden celek. Prokázali jsme větší morálku, kdy jsme opět začali tak, jak většinou začínáme a přesto jsme dokázali nepříznivý vývoj zvrátit. Snad z nás tímto opadla nervozita a budeme hrát ve větší pohodě. Stále není nic uzavřené, hraje se o vše až do konce základní části. Zbraně ještě neskládáme," doplnil zlínský kouč.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová, L. Benedíková - M. Kolářová 7, M. Kříčková 6, L. Hradilová 6/3, M. Sekulová 4, M. Jagodič 4, J. Mizerová 4, V. Hubová 2, G. Nygrýnová, L. Sekulová, L. Polomíková, K. Gajdošíková, R. Plachá, V. Stará

Branky Písku: A. Šetelíková 8, M. Hauserová 5/1, M. Pešková 3, M. Eresken 3, M. Součková 2/1, H. Kvášová 2, P. Novotná 1, K. Talafousová 1, K. Kubišová 1, V. Cyprysová 1

Sedmičky: 4/2 - 4/3, vyloučení: 2 - 7, rozhodčí: A. Baader, J. Novotný, diváků: 222