MUŽI STŘÍDAJÍ POHÁROVÁ UTKÁNÍ S PRVOLIGOVÝMI

ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI POSTUPUJÍ V ČP DO OSMIFINÁLE – JULIÁNOVU NADĚLILI ČTYŘICÍTKU

Ve 3. kole ČP mužů, ve středu 28. Září, čekal naše házenkáře brněnský druholigový soupeř, na jeho půdě SOKOL JULIÁNOV.
Protože nemohli hrát nemocní Kafka s Hrdinou a Mostýnem, po operaci kolena jsou na marodce Paululik a Žůrek a hostující hráči Březovský, Černocký a Závodník hráli v této soutěži již za jiný klub, doplnil trenér Buday zlínskou sestavu o tři talentované dorostence Mahdala, Fojtíka a brankáře Lattenberga.
Utkání začalo nástupem našeho družstva, které brzy po zahajovacím hvizdu rozhodčích vedlo 2:0, aby v dalších minutách prohrávalo 2:3. To bylo první a v celém utkání poslední vedení domácích. Naše družstvo ihned vyrovnalo, šlo do vedení na jednu až dvě branky a domácí jen dotahovali a maximálně docílili nerozhodného stavu ve skóre. Takto to vypadalo prvních dvacet minut prvního poločasu, ve kterých se naši hráči hledali v přetlakové hale s nezvykle nízkým klenutým stropem a s prapodivnou hmotou na podlaze, zvykali si na nezvyklé prostředí a získávali orientaci v nestandartním interieru.
Posledních deset minut prvního poločasu bylo rozhodujících pro celkový vývoj utkání. Naši šli do vedení na tři branky (13:10) a později až na osm branek (20:12). Od 21. minuty (od stavu 10:10) skórovali domácí hráči jen 2x, kdežto naši hráči 10x.
Druhá půle začala opět nástupem našeho družstva, které zvýšilo své vedení dalšími třemi brankami na 23:12. Snad pod dojmem vysokého vedení hráči poněkud polevili a dovolili svému soupeři, aby se dostal opět do hry (25:21 pro Zlín).
To se ale nelíbilo ani trenérovi Budayovi, ani jeho hrajícímu asistentovi Dobešovi, který zavelel přímo na hrací ploše a následovala šňůra branek v síti domácích, která upravila skóre na 32:21 pro Zlín deset minut před koncem utkání. Potom se utkání jen dohrávalo a branky padali střídavě na obou stranách.
Ze strany našeho družstva to bylo povedené utkání na půdě soupeře, v nekompletní sestavě dostali příležitost i dorostenci a neproseděli utkání jen na střídačce.
Je pravda, že jsme dostali moc branek, ale hráči podvědomě ubrali v obranné činnosti z nasazení s výhledem na blížící se domácí prvoligové utkání s Ostravou.
V defenzivě se dařilo Dobešovi s Kočím a Doleželem. V útoku, se svým periferním viděním, perfektně míče rozděloval Dobeš, neomylně zakončoval Lefan, Šáš a Tejzr, který měl ale na svých 9 branek přece jen víc pokusů.
Své kvality předvedl i brankář Šidlík, když vstřelil branku přes celé hřiště a byl přímým asistentem při brankách ze čtyř trháků. Jeho úspěšnost zákroků byla v tomto utkání 42%, což je velice slušné procento. Deset minut před koncem přepustil své místo v brance dorostenci Lattenbergovi, který se uvedl chycenou sedmičkou.
Zlínští házenkáři tímto vítězstvím postoupili do osmifinále ČP mezi 16 nejlepších družstev. Která to ve skutečnosti budou, se dozvíme až po dohrávce dvou duelů tohoto 3. kola.

Sokol JULIÁNOV – HC ZLÍN
30:40 (12:20) 

VYLOUČENÍ:
Juliánov 4, Zlín 4
SEDMIČKY:
Juliánov 4/2, Zlín 5/5
SESTAVA a BRANKY: Šidlík, Lattenberg – Buček 2, Vavrys 5, Šáš 7/1, Kočí 2, Mahdal 1, Doležel 1, Kolařík, Tejzr 9, Lefan 8/4, Dobeš 4, Fojtík