Ženy na rozjetou Slavii nestačily

Zlínské házenkářky prohrály ve 14. kole MOL ligy se Slavií Praha, která jede na vítězné vlně.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHC SLAVIA PRAHA 24:38 (13:17)

Domácí tentokrát úvod utkání nepodcenili a ve 4. minutě vedli 3:1. Během dvou minut hosté srovnali a do 12. minuty byl výsledek stále těsný 7:8. Slavia si následně šesti brankami v rychlém sledu vytvořila náskok. V brance nastupovala L. Benedíková, která měla hodně těžkou pozici při nefunkční obraně. Zlín měl v této fázi navíc střelecký útlum. V závěru však hosté trošku polevili a Zlín ze všech sil dotahoval až na 13:17.

V úvodu druhé půle ještě Zlín držel krok s aktivním soupeřem do stavu 15:18 v 34. minutě. Od tohoto momentu se začaly prosazovat převážně hráčky Slavie, v brance Zlína se pokoušely zbrzdit brankostroj i další brankařky Ž. Stojarová s A. Vařechovou. Na rozjetou Slavii to nestačilo, její hráčky byly při chuti a prosazovaly se ze všech postů a po chybách Zlína i z rychlých útoků. Slavia vyhrála třetí utkání za sebou.  Pozitivem pro Zlín snad může být po nevydařeném utkání pozvolné zapracování do útoku hráček po vážném zranění, spojek V. Hubové a J. Mizerové.

Těžce se hodnotilo utkání kouči M. Spuchlákovi. "V první řadě gratuluji soupeři k výhře, udělil nám lekci. My jsme si cestu do play off přibrzdili už po prohře v Plzni, tentokrát se komplikuje ještě více. Máme těžký další los, musíme teď hlavně zapracovat na sebevědomí a poprat se o body jinde. Stále je vše otevřené. Hned příští víkend máme šanci doma na reparát s Porubou," řekl po utkání zlínský kouč.

"Prohra nás moc mrzí, play off je pro nás zase o kousek dál. Musíme se z našich chyb poučit a neopakovat je. Hned v příštím zápase se pokusíme o další body zabojovat," dodala odhodlaně V. Hubová.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, A. Vařechová - L. Hradilová 5/1, G. Nygrýnová 4, M. Kolářová 3, M. Kříčková 3, M. Jagodič 2, J. Mizerová 2, V. Hubová 2, L. Sekulová 2, L. Polomíková 1, V. Stará, V. Matejíková, K. Gajdošíková

Nejvíce branek Slavie: T. Pokorná 8/3, M. Svobodová 5, V. Galušková 5/1, T. Fryčáková 4, J. Chlupová 4, A. Míšová 4, E. Jačková 3, V. Fryčáková 3

Sedmičky: 2/1 - 4/4, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: P. Fukala, R. Mohyla, diváků: 137