Ženy bodovaly s Bánovci

Zlínské házenkářky porazily ve 12. kole MOL ligy Bánovce nad Bebravou.

HANDBALL CLUB ZLÍN - HK SOKOL RMK BÁNOVCE NAD BEBRAVOU 37:28 (18:12)

Domácí se rozehráli až od stavu 6:6, kdy dotáhli vedení soupeře. Zbytek prvního poločasu již patřil Zlínu, který si vytvořil přijatelný náskok. V brance začínala Ž. Stojarová, střídající A. Vařechová pomohla svým výkonem v úvodu odrazit útočný tlak soupeře. V domácím dresu měla úspěšnou premiéru v MOL lize spojka M. Jagodič, věkem stále dorostenka. Po návratu z Dánska posílí ženský tým do konce sezony .

I druhý poločas byl v režii Zlína, který měl v utkání problém ubránit střelkyně K. Matušincovou, A. Obstovou a Z. Hollou. Domácí tým předvedl týmový výkon, podpořený výbornými zákroky A. Vařechové. Do hry se aktivně zapojily všechny hráčky. Papírově Zlín naplnil očekávání a může se v klidu připravovat na důležitý duel v Plzni.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová, L. Benedíková - L. Hradilová 5, M. Kříčková 5, K. Gajdošíková 4, M. Kolářová 4, L. Polomíková 4, L. Sekulová 4, G. Nygrýnová 3, V. Matejíková 3, M. Jagodič 2, V. Stará 2/1, V. Hubová 1, J. Mizerová

Nejvíce branek Bánovců: K. Matušincová 10/3, A. Obstová 8, Z. Hollá 5

Sedmičky: 4/2 - 3/3, vyloučení: 8 + ČK M. Jagodič - 3, rozhodčí: J. Špunar, D. Šlezingr, diváků: 130