Ženám se utkání s Veselím nevydařilo

Zlínské házenkářky prohrály doma v 11. kole MOL ligy s Veselím. 

HANDBALL CLUB ZLÍN - SHK VESELÍ NAD MORAVOU 23:33 (11:19)

Domácím se od začátku nedařilo, hosté vedli 4:0. První gól vsítil Zlín až v sedmé minutě. Během prvního poločasu se v brance vystřídaly všechny tři brankářky, navíc vůbec nefunfgovala obrana. Na druhé straně hosty držela v brance S. Lekešová a v útoku střelecky vynikala T. Kubáčková. První poločas již předčasně rozhodl o konečném vítězi.

Ani ve druhé půli si domácí nevěděli rady s útočnou silou hostů, kteří si stále udržovali náskok. Zlín neproměnil ani jednu sedmičku ze tří pokusů. Do hry se v závěru po delší pauze zaviněné zraněním zapojila spojka J. Mizerová. Premiéru v MOL lize okusila nová hráčka Zlína V. Stará, která hraje 1. ligu v Bohunicích. Po pátečním tréninku a pár taktických pokynech se zapojila do ostrého zápasu. I když zatím nevstřelila branku, její pomoc v obraně byla viditelná.

"Věříme, že se postupně zapojí do herního systému, dávám tomu dva, tři týdny, aby si zažila určité věci. Nebudeme předbíhat, uvidíme. Má zájem trénovat a pracovat na sobě. Předběžně jsme domluveni na dvou společných trénincích ve Zlíně, ostatní dny se bude připravovat v Bohunicích," řekl zlínský kouč M. Spuchlák.

S utkáním tentokrát domácí trenér spokojen nebyl. " Dnes to bylo z naší strany špatné, stejně asi jako v Porubě. To jsou dvě utkání této sezony, kdy jsem vysloveně nespokojen s výkonem i přístupem. Nezvládli jsme obranu, nedařilo se brankařkám, útok byl taky slabý. Pochválit tentokrát nemohu nikoho. Pozitivem byla jen plná lavička, i když asi nám to nevyhovuje. Potřebujeme hrát v osmi, abychom šlapali naplno," dodal s nadsázkou M. Spuchlák. 

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, L. Benedíková, A. Vařechová - M. Kolářová 7, G. Nygrýnová 6, M. Kříčková 4, K. Gajdošíková 2, L. Polomíková 1, V. Matejíková 1, L. Sekulová 1, L. Hradilová 1, V. Stará, J. Mizerová, V. Hubová, M. Mrázková, E. Chludová

Branky Veselí: T. Kubáčková 9, K. Michnová 6/4, D. Lukšíková 4, K. Novotná 4/1, K. Pastorková 3/1, E. Veselková 2, M. Boorová 2, A. Klimešová 1, V. Žitňanová 1, S. Kutálková 1/1

Sedmičky: 3/0 - 7/7, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: M. Hanák, L. Pavlíček, diváků: 112

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)