POHÁR Z BYSTŘICE p/H ZA DRUHÉ MÍSTO

Skončil další týden přípravného období zlínských házenkářů, ve kterém družstvo sehrálo 4 přípravná utkání. Muži jich mají na svém kontě již 7 a do zahájení soutěžní sezóny, což je pro prvoligová družstva 2. kolo Českého poháru, je ještě další čekají.

TRENÉR BUDAY ORDINUJE DRUŽSTVU JEDNO PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ ZA DRUHÝM

Po vítězném domácím utkání s extraligovým Brnem, odjeli zlínští házenkáři k odvetě s tímto soupeřem na jeho palubovku v úterý 23. srpna.
A odjeli v kombinované sestavě bez Vavryse, kterého nepustilo do hry šití na obočí z domácího utkání s Brnem, onemocněl brankář Šidlík, koleno trápí Kaplana, pracovní zaneprázdnění nepustilo Dobeše a Závodníka. Proto musel s družstvem odjet jako druhý brankář dorostenec Martin LATTENBERG.
Brno se doma představilo jako úplně jiné družstvo než ve Zlíně – jednak doplnilo svou sestavu a jednak přistoupilo k utkání daleko odpovědněji. Výsledkem byla smršť trháků po nevydařených střelách našich hráčů a díky nedůrazné obraně další střely na Honzu Hrdinu z bezprostřední vzdálenosti buď z pivota nebo z náskoků ze šestky.
Z 20-ti branek, které jsme dostali za první poločas bylo 11 !!!!!!! z trháků a 6 !!!!!! ze šestky. To se to potom chytá !!!!!!!!!!
Obrat nastal ve druhém poločase. Je pravda, že domácí pod dojmem vysokého vedení trochu polevili, ale podstatně se zvedla výkonnost našeho družstva, které drželo se svým soupeřem krok, bylo daleko úspěšnější ve střelbě a přitvrdilo v obraně. Druhý poločas odchytal mladý Lattenberg a předvedl několik pěkných zákroků. 
Pokažený první poločas a nadějná remíza ve druhém poločase určila konečné skóre utkání +11 branek pro Brno.

SKKP Handball BRNO – HC ZLÍN 40:29 (20:9)

VYLOUČENÍ:
Brno 4, Zlín 0
SEDMIČKY:
Brno 1/0, Zlín 5/3
SESTAVA A BRANKY:
Hrdina, Lattenberg – Balun, Lefan 3/1, Březovský 3, Kolařík 1, Paululik 2/1, Buček 1, Mostýn, Doležel 4, Šáš 1/1, Kafka 9, Kočí 1, Černocký 4

O dva dny později, ve čtvrtek 25. srpna, měl přijet do Zlína k domluvené odvetě druholigový Rožnov p/R, ale na poslední chvíli utkání odřekl. Stejně dopadla domluva s jeho náhradou, druholigovým Vsetínem. Nakonec nabídku na sparing přivítalo družstvo Luhačovic, které hraje krajskou soutěž.
Trenér Buday díky ochotě luhačovických házenkářů nemusel měnit plán přípravných utkání, mohl ve větší míře vyzkoušet mladíky ve svém družstvu, hráči si mohli vyzkoušet některé kombinace a hráči Luhačovic si zahráli proti silnějšímu soupeři. Takže spokojenost na obou stranách.
Spolupráce s luhačovickou házenou nabírá na obrátkách a je pro oba kluby přínosem. V poslední době pravidelně doplňovali zlínský dorost právě hráči z Luhačovic. Od letošní sezóny to někteří zkouší v prvoligovém družstvu zlínských mužů a dávají o sobě slušně vědět (Vavrys, Březovský, Kolařík, Černocký, po rekonvalescenci to bude zkoušet Slovák). 
Za vstřícný přístup a korektní jednání patří vedení luhačovické házené velký dík.

Utkání nakonec skončilo vysokým vítězstvím našeho družstva, které hrálo v pozměněné sestavě bez Hrdiny, Závodníka a Kaplana, bez hráčů Luhačovic, kteří hráli za svůj mateřský klub (s výjimkou Kolaříka) a bez Tejzra (trénoval celý týden v Zubří).
Hráči Luhačovic v některých momentech dovedli naše družstvo potrápit a jejich 29 nastřílených branek je víc než dost.

HC ZLÍN – TJ Sokol LUHAČOVICE 44:29 (21:10)

VYLOUČENÍ:
Zlín 0, Luhačovice 0
SEDMIČKY:
Zlín 4/2, Luhačovice 2/2
SESTAVA A BRANKY:
Šidlík – Kočí 9, Buček 1, Paululik 2/1, Šáš 4/1, Doležel 4, Dobeš 2, Kolařík 1, Balun 2, Mostýn 2, Kafka 8, Lefan 9

No a celý týden byl zakončený v neděli 28.8. účastí na 10. ročníku Memoriálu Fr. Kovaříka v Bystřici p/H, kde družstvo čekaly dva zápasy.
Systém turnaje připravil našemu družstvu v prvním utkání domácího soupeře – prvoligovou HK BYSTŘICÍ p/H. Druhou dvojici tvořila extraligová Litovel a prvoligový nováček z Velké Bystřice.
Na turnaj odjelo naše družstvo v téměř kompletní sestavě až na Kaplana, který stále laboruje s kolenem a Šáše, který byl mimo republiku.
Při rozcvičování na první utkání odstoupil ze hry Závodník, který se zranil v sobotu v pohárovém utkání v dresu Napajedel a proti Bystřici raději nenastoupil a odjel do Zlína.
Další ztrátou bylo odstoupení Doležela po necelých dvaceti minutách hry pro vykloubený palec na odhodové ruce. Znamená to stop na cca tři týdny a ohrožený začátek 1. ligy.
Loňský bronzový celek prvoligové soutěže vyhrál prvních třicet minut utkání o jednu branku zásluhou polevení našeho družstva ve druhé polovině prvního poločasu. Z našeho vedení v patnácté minutě o tři branky 12:9 bylo během pár minut otočené skóre a vedení domácích 13:12. Ve druhých patnácti minutách první půle byl náš útok hodně „jalový“, když vstřelil pouze 6 branek a naopak nedůsledná obrana dovolila soupeři skórovat 10x.
Druhý poločas byl také vyrovnaný a naše družstvo se dostalo do vedení až v jeho druhé polovině. Nejprve to byla „přetahovaná“ o jednobrankové vedení na obou stranách, ale v posledních minutách byly úspěšnější naši hráči, kteří je vyhráli 7:4 a celé utkání 31:28.
Za bojovnost, se kterou zvládlo naše družstvo nepříznivý vývoj utkání, zaslouží pochvalu.

HK BYSTŘICE p/H – HC ZLÍN 28:31 (16:15)

VYLOUČENÍ:
Bystřice p/H 4, Zlín 5
SEDMIČKY:
Bystřice p/H 5/3, Zlín 5/2
SESTAVA A BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Doležel 6, Mostýn, Lefan 4, Tejzr, Kolařík 1, Balun, Kočí, Vavrys 4, Březovský 1, Buček, Paululik 8/2, Dobeš 4, Kafka 2, Černocký 1

Tímto vítězstvím postoupilo naše družstvo do finále turnaje, ve kterém se střetlo s vítězem druhé dvojice – extraligovou LITOVLÍ.
Do tohoto utkání jsme nastoupili jednak oslabeni bez Doležela a jednak po více než tříhodinové pauze po našem prvním utkání. Naši hráči od začátku tohoto utkání působili ospale, bez elánu, ve hře nebylo nasazení. Svému soupeři tak umožnili laciné vedení, které narostlo až na rozdíl sedmi branek. Vyráběli jsme zbytečně mnoho technických chyb, ukvapeně a nepřesně stříleli, často nechávali samotného Šidlíka v brance proti trhákům a křídlům soupeře. Náznak zlepšení nastal v poslední pětiminutovce, kdy jsme upravili na konečný čtyřbrankový rozdíl po prvních třiceti minutách.
Nástup do druhé půle byl ve znamení zlepšené hry našeho družstva, které sérií branek snížilo vedení Litovle na rozdíl jediné branky 17:18. Utkání se vyrovnalo, následovalo přetahování o jednobrankové vedení na obou stranách, které po velmi dobrém výkonu našeho družstva nakonec přerostlo v naše vedení o čtyři branky 30:26. Zdálo se, že se soupeř zlomil a že naše družstvo dovede utkání do vítězného konce a tím i k vítězství v celém turnaji. Opak byl pravdou. Jakoby se naše družstvo začalo bát vítězství, polevilo, začalo kupit technické chyby, nepřesně střílet a nahrálo soupeři na smeč – 11 branek proti naší jedné v posledních deseti minutách. I přesto zaslouží naši hráči pochvalu za střední část hry – konec prvního poločasu a větší část druhé půle – že nesložili zbraně, dokázali nepříznivý vývoj utkání otočit na svou stranu, ale na dotažení až do vítězného konce jim už nezbývalo sil. V konečném účtování obsadilo naše družstvo 2. místo.

HC ZLÍN – Tatran LITOVEL 31:37 (14:18)

VYLOUČENÍ:
Zlín 4, Litovel 5
SEDMIČKY:
Zlín 6/4, Litovel 3/3
SESTAVA A BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Mostýn1, Lefan, Tejzr 2, Kolařík 2, Balun 1, Kočí 4, Vavrys 8/4, Březovský, Buček 1, Paululik 2, Dobeš 6, Kafka 3, Černocký 1

DALŠÍ VÝSLEDKY TURNAJE:
Velká Bystřice – Litovel 28:30
Bystřice p/H – Velká Bystřice 30:26

KONEČNÁ TABULKA TURNAJE:
1.Litovel    4 body
2.ZLÍN 2 body
3.Bystřice p/H    2 body
4.Velká Bystřice    0 bodů

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ:
T. Janků a D. Krupa – oba Bystřice p/H

NEJLEPŠÍ STŘELEC:
J. Zbránek (Litovel) 15 branek

Náročný týden dokonale prověřil výkonnost celého družstva, ukázal na nedostatky, ale v určitých okamžicích také kvalitu a morálku družstva.
Jeden takový postřeh – v doposud sedmi odehraných přípravných utkáních stříleno naše družstvo celkem 35 sedmiček a z toho jich 10 neproměnilo !!!!!!!!!!!!!!! A to je vysoké číslo.Takže je pořád co zlepšovat.

Nejbližší příležitost k tomu budou mít naši hráči ve středu 31. srpna, kdy do Zlína přijede k odvetě bronzový extraligový celek HRANIC. 
Utkání začíná ve zlínské sportovní hale v 19,30 hodin.

V pátek 2.9. se na naší palubovce představí bronzový prvoligový celek z minulé sezóny BYSTŘICE p/H. 
Utkání začíná ve zlínské sportovní hale v 19,30 hodin.