Muži rozstříleli Jičín

MUŽI ZAKONČILI PODZIM VÍTĚZNĚ
 
Dlouhých 7 kol čekali zlínští házenkáři na dvoubodový zisk v prvoligovém utkání a dočkali se v posledním podzimním kole před dvouměsíční přestávkou, která rozdělí prvoligovou soutěž na podzimní a jarní část – odvety.
Na domácí půdě přivítali v neděli 9. prosince béčko extraligového JIČÍNA.
Protože jičínské áčko hrálo své extraligové utkání v sobotu, dalo se očekávat, že jeho rezerva přijede do Zlína poněkud posílena fluktuanty. Předpověď se potvrdila, když soupeř napsal na zápis utkání tři borce (Masák, Bíšek, Knittl), kteří už mají určité zkušenosti z nejvyšší extraligové soutěže.
A také se v neděli prosadili střelecky – všichni tři zatížili konto našich brankářů celkem 7-mi brankami.
 
Naopak náš trenér Jiří Mičola měl před utkáním trochu jiné starosti – jak poskládat sestavu na nedělní utkání, když marodka v jeho týmu stále řádí (mimo hru jsou již delší dobu Pavlíček s Balunem, Hrdina se připravuje na operaci kolena a netrénuje, zraněné rameno z utkání ve Strakonicích zase nepustilo už ve čtvrtém utkání na hřiště M. Kolaříka, horečka nechala doma Škaldu, z kádru odešel v průběhu podzimu Tydlačka).
Již tak mladý kádr musel tedy trenér doplnit opět o další dorostence Jiráka s Daňkem Oba sice s kádrem mužů trénují, ale s prvoligovou soutěží mužů mají velmi malé zkušenosti – Daněk nastoupil teprve ke svému třetímu utkání v soutěži mužů a Jirák měl na svém kontě doposud jen jeden start v soutěži dospělých.
 
Před vlastním utkáním panovaly mezi hráči sice určité obavy o výsledek podpořené respektem k soupeři, ale vývoj prvního poločasu byl na straně našich hráčů.
Prvních patnáct minut utkání se oba soupeři oťukávali a hledali slabiny toho druhého. Sympatické bylo, že vedení bylo jen na naší straně, i když většinou pouze jednobrankové. V závěru první 15-ti minutovky utkání se našemu družstvu podařilo poprvé „odskočit“ na rozdíl dvou branek (7:5 a 8:6).
Ve velkém stylu začali naši muži druhou půlku 1. poločasu, když šňůrou šesti branek v průběhu pěti minut utekli svému soupeři na sedmibrankový rozdíl (z 8:7 na 14:7). A jak se ukázalo, to byl ten rozhodující okamžik, který dovedl naše družstvo k zisku dvou bodů. První poločas naši hráči nakonec vyhráli o šest branek (15:9), nadělali podstatně méně technických chyb (2:7), byli efektivnější ve střelbě, v brance se dařilo Vaškovičovi se 40% úspěšnosti, střelecky se prosazoval Vavrys. Naopak se nedařilo našim křídlům.
Druhý poločas začal našimi dvěma brankami, rozdíl ve skóre se zvýšil na 8 branek, hostům přibývaly technické chyby, naši hráči udržovali brankový rozdíl v rozmezí 5 – 6 branek. Naše křídla sice neměla svůj den, ale zase naopak se dařilo spojkám a pivotům, Vavrys byl stoprocentní na sedmičkách, Šáš byl pro soupeřovu obranu nebezpečný svou hrou jeden na jednoho, kdy se postaral o tři dvouminutové tresty pro soupeře a navíc připravil dvě sedmičky.
Své první dvě „dospělé“ branky si zapsal Daněk a Jirák během osmi minut nastřílel soupeři 4 branky. Ve druhém poločase se přestalo dařit Vaškovičovi v brance, kterého na posledních deset minut utkání vystřídal Gajdošík. A že to byl dobrý tah, dokázaly pouze 2 branky v jeho síti v tomto časovém úseku a jeho 70% úspěšnost.
 
Prostě v neděli to našim klukům sedlo, soupeři nadělili devítibrankový rozdíl a sobě dokázali, že hrát se dá s každým a není nutné se vymlouvat na „přílišné mládí“.
 
 

                               HC ZLÍN – HBC Ronal JIČÍN
                                           30:21 (15:9)

 
SEDMIČKY:
Zlín     5/5
Jičín   2/2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín     7
Jičín   5
 
SESTAVA a BRANKY:
Vaškovič, Gajdošík – Kuzma 1/1, Fabík 3, Rosman, Jirák 4, Vavrys 8/4, Šáš 4, Kubiš 2, Daněk 2, Brhel 1, D. Kolařík 3, Zaoral 2
 
 
HÁZENKÁŘI ZLÍNA DĚKUJÍ SVÝM FANOUŠKŮM ZA PODZIMNÍ PODPORU, PŘEJÍ KRÁSNÉ VÁNOCE, BOHATÉHO JEŽÍŠKA A V NOVÉM ROCE SPLNĚNÍ VŠECH PŘÁNÍ.
 
TĚŠÍ SE NA SVÉ PŘÍZNIVCE PŘI PRVNÍM JARNÍM KOLE NA DOMÁCÍ PŮDĚ – V NEDĚLI 24. ÚNORA 2019, V 16,00 HODIN, KDY BUDOU HOSTIT DVŮR KRÁLOVÉ