Ženy si v poháru připsaly výhru vykoupenou další krutou daní

Zlínské házenkářky po dramatickém průběhu vyhrály osmifinálový duel s Hodonínem. 

HK HODONÍN - HANDBALL CLUB ZLÍN 23:24 (12:12)

Z pohledu hostů bylo osmifinálové utkání Českého poháru především o morálních vlastnostech. V momentální situaci, i když je sestava minimalizovaná, chtěl být Zlín přesto domácímu týmu víc než vyrovnaným soupeřem. 

Do branky Zlína nastoupila L. Benedíková a snažila se spoluhráčky co nejvíce svými zákroky podpořit. Úseky prvního poločasu vypadaly nadějně, Zlín vedl až o čtyři branky, ale Hodonín se nevzdával a trpělivou hrou se dotáhl. V brance byla hostujícím střelkyním velkou překážkou bývalá zlínská golmanka I. Blažková. Bohužel došlo k nechtěné situaci, kdy se v útoku prosazovala spojka K. Ševčíková. Při pokusu o uvolnění špatně dopadla a poranila si bolestivě koleno. Do utkání již nezasáhla. Další ztráta je pro tým kouče M. Spuchláka krutou daní. 

Přestože hosté zvládli dramatickou koncovku a vyhráli, pocity byly po utkání spíše bezmocné. Tým podal v rámci všech zbývajících psychických i fyzických sil v dané situaci maximální možný výkon. Herně na sebe upozornily dorostenky K. Gajdošíková s K. Záhorovou, střelecky se prosazovala netradičně z dálky univerzálka  L. Polomíková. Poctivou práci v obraně i útoku odvedla opět M. Kříčková. 

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, A. Vařechová - L. Polomíková 5, K. Záhorová 5/4, M. Kříčková 4, L. Sekulová 3, G. Nygrýnová 2, K. Ševčíková 2, K. Gajdošíková 2, V. Matejíková 1

Fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)

3.kolo ČP:

  Kobylisy - Sokol Písek 32 : 33
  Slavoj Tachov - Baník Most 17 : 35
  S.Vršovice A - DHC Plzeň 15 : 35
  Sokol V. Meziříčí - Zora Olomouc 18 : 40
  Házená Velká Bystřice - SHK Veselí n.M. 22 : 38
  HK Hodonín - HC Zlín 23 : 24
  J.Hradec - Slavia Praha 24 : 36
  SK UP Olomouc - Sokol Poruba 21 : 38