Ženy nestačily na profi tým z Michalovců

Zlínské házenkářky prohrály v 9. kole MOL ligy s lídrem soutěže, Michalovcemi.

HANDBALL CLUB ZLÍN - IUVENTA MICHALOVCE 22:30 (8:14)

Zlín nastupoval bez zraněných B. Rybníčkové a N. Herbočkové, na lavičce zůstala i M. Kolářová. V sestavě nadále chybí i spojky V. Hubová s J. Mizerovou.
Zlín prohrával v osmé minutě 0:7. V dalších dvaadvaceti minutách se domácí oklepali, nevzdali se silnějšímu soupeři a  tento úsek vyhráli 8:7. Do branky se dostala v úvodu po střídání Ž. Stojarové dorostenka A. Vařechová, která předvedla při premiéře v ženské kategorii několik úspěšných zákroků.

Iuventa nehrála úplně v optimální pohodě. Na obou stranách bylo v utkání vidět z přemíry snahy i mnoho technických chyb. Ve druhém poločasu však stačilo vedoucímu celku tabulky kontrolovat hru a zaslouženě vyhrál. Zlín odehrál utkání se ctí, nevzdával boj až do samotného konce.

"Nezachytili jsme nástup do utkání, museli jsme vzít brzy time a trošku holky uklidnit i povzbudit. Udělali jsme přes dvacet technických chyb, podobně jako v Porubě. Neproměnili jsme navíc tři sedmičky. Byly tam i hezké momenty. Utkání mohlo vypadat úplně jinak. Následující zimní přestávka je pro nás momentálně vytoužená, abychom se dali fyzicky i zdravotně do pohody," řekl po utkání kouč Zlína M. Spuchlák.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová, L. Benedíková - K. Ševčíková 5, L. Hradilová 4, M. Kříčková 3, L. Polomíková 3, G. Nygrýnová 2, K. Gajdošíková 2, V. Matejíková 1, l. Sekulová 1, K. Záhorová 1, M. Kolářová

Fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)

Zlín čeká v sobotu 17. listopadu ještě utkání Českého poháru v Hodoníně od 18:30 hodin.