Padesát minut naděje na bodový zisk

REGIONÁLNÍ DERBY MUŽŮM BODY NEPŘINESLO
 
Házenkářské prvoligové regionální derby mezi Zlínem a Bystřicí p/H bývá většinou vyrovnané a občas se v průběhu utkání objeví i nějaký ten náznak rivality.
Nejinak tomu bylo i tuto neděli v 6. kole druhé nejvyšší soutěže mužů. Na jedné straně silný a navíc kompletní kádr domácích a na straně druhé zlínští mladíci, nastupující s určitým respektem proti daleko zkušenějšímu soupeři.
Kupodivu byli ale hned od první minuty nervóznější domácí hráči, kterým se nedařila střelba a které postupně „vychytával“ Vaškovič v naší brance. Z našich hráčů nervozita spadla s prvním hvizdem rozhodčích, střelecky se dařilo Šášovi (5 branek), kterého doplňovali Vavrys (3 branky) a Tydlačka (2 branky). V brance měl velmi vysokou úspěšnost zákroků Vaškovič (mimo jiné zlikvidoval 2 sedmičky).
Celý první poločas byl velmi vyrovnaný, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou (1:0 Zlín, 2:1 Bystřice, 5:3 Zlín, 7:5 Bystřice, 9:7 Zlín, 10:8 Zlín, 14:12 Zlín). V první polovině prvního poločasu dotahovali náskok soupeře naši hráči, ve druhé patnáctiminutovce naopak bylo ve vedení většinou naše družstvo a skóre „doháněli“ domácí. V této fázi hry fungovala na slušné úrovni také naše obrana.
Poločas nakonec skončil naším jednobrankovým vedením 14:13.
 
Úvod druhé půle měl podobně vyrovnaný průběh jako první část utkání a na ukazateli skóre svítilo buď jednobrankové vedení našeho družstva nebo nerozhodný stav. V desáté minutě tohoto poločasu se do vedení dostali domácí (17:16) a naopak většinou jednobrankové manko muselo dohánět naše družstvo. Tento vývoj utkání pokračoval celých dvacet minut druhého poločasu.
Od padesáté minuty utkání se ale začali stále více prosazovat bystřičtí házenkáři, kteří šli do vedení nejprve o dvě branky (23:21) a kteří své vedení nakonec zvýšili až na rozdíl 4 branek (25:21). Naděje na úspěch našim hráčům svitla ještě v 55 minutě utkání, kdy dvěmi slepenými brankami snížili na rozdíl dvou branek (25:23). Do konce utkání zbývalo 5 minut a nikdo netušil, že to byly v tomto utkání naše poslední branky.
Za faul na pronikajícího Šáše nařídili rozhodčí proti domácím 7m hod na který se postavil náš exekutor těchto hodů a v tomto utkání náš nejlepší střelec Vavrys. Nepodařenou střelou trefil domácího brankáře do obličeje a za to je přímá červená karta spojená s odchodem pod sprchy.
Před touto sedmičkou nadějný dvoubrankový rozdíl (25:23) mohl být ještě nadějnější v případě jejího úspěšného proměnění. Nestalo se, přišli jsme o nejlepšího střelce v utkání, dostali dvouminutový trest a domácí byli na koni. Zcela ovládli posledních pět minut utkání, přidali další 3 branky a utkání zakončili bezpečným vítězstvím o 5 branek (28:23).
Naše družstvo prohrálo posledních deset minut utkání 6:2 a od 55 minuty nevstřelilo ani jednu branku.
Ve druhém poločase zcela odešla střelba Šášovi, Vavrys byl do své diskvalifikace úspěšný 3x a na křídle se v tomto poločase rozstřílel Kuzma (3 branky), Vaškovič byl úspěšný u třetí sedmičky.
Jinak druhý poločas střelecky nic moc (9 branek).
Ve druhém poločase už nebyla naše obrana tak kompaktní jako v první půli a objevilo se v ní několik trestuhodných okýnek.
A hodnocení trenéra Mičoly po utkání – velmi dobrý první poločas, druhý poločas s výhradami k obranné činnosti a k nepochopitelnému poklesu útočné aktivity. Jakoby se družstvo leklo možného vítězství.
 

                                HK BYSTŘICE p/H - HC ZLÍN 
                                           28:23 (13:14)

 
SESTAVA a BRANKY:
Vaškovič, Hrdina – Škalda 1, Kuzma 5, Fabík 1, Vavrys 6/1, Šáš 5, Brhel 1, Tydlačka 2, M. Kolařík, D. Kolařík 1, Zaoral 1, Rosman
 
 
SEDMIČKY:
Bystřice p/H              5/2
Zlín                             2/1
 
VYLOUČENÍ:
Bystřice p/H              1
Zlín                            3 + ČK
 
 
 
Svou skromnou bodovou bilanci letošního ročníku si bude moci naše družstvo vylepšit tento víkend, kdy se po dlouhé době a letos teprve podruhé představí na domácí půdě.
Tímto zvou zlínští házenkáři své fanoušky do sportovní haly Euronics, na prvoligové utkání 7. kola této druhé nejvyšší celostátní soutěže mužů
 
 

                HC ZLÍN – Házená VELKÁ BYSTŘICE
                         neděle 11. listopadu 2018 
                               16,00 hodin