Ženy tvrdě brání svoji tvrz, doma porazily i Prešov

Zlínské házenkářky nezaváhaly v 6. kole MOL ligy a po výhře nad Prešovem jsou doma stále stoprocentní.

HANDBALL CLUB ZLÍN - ŠŠK PREŠOV 31:26 (17:14)

Domácí celek začal vlažněji a v 6. minutě prohrával 1:4. Brankařku Zlína Ž. Stojarovou vystřídala B. Rybníčková. Během dvou minut zlínské házenkářky srovnaly díky dvěma brankám výborně hrající pivotky M. Kříčkové a jedné branky M. Kolářové. Poté nastala přetahovaná o vedení. Až ve 24. minutě za stavu 12:14 Zlín urval pěti góly v řadě přijatelný dílčí výsledek.

Ve druhé půli se podařilo Zlínu skóre ještě výrazněji navýšit na 19:15, aby vzápětí připustil dramatickou zápletku v podobě stavu 20:19 v 39. minutě. Do branky se po dalším obdrženém gólu vrátila Ž. Stojarová a svoje spoluhráčky několikrát zkušeně podržela a měla velký podíl na vítězství. V posledních dvaceti minutách si domácí vedení už pohlídali a zaslouženě vyhráli za velké podpory domácích fanoušků. Dalším pozitivem je, že se střelecky prosazovaly všechny hráčky na hřišti.

"Nezačali jsme dobře, chybovali jsme hodně v obraně. Postupně jsme se dostávali do hry. Ve druhém poločasu jsme si znovu vybrali svoji chvilku, to už k nám asi patří. Závěr jsme zvládli lépe. Další domácí výhra i získané body nás těší. Stále však není náš herní projev optimální," hodnotil utkání kouč Zlína M. Spuchlák, který má k dispozici úzký kádr.

Sedmičky: 3/3 - 1/1, vyloučení: 7 - 5, rozhodčí: M. Bečička, J. Horák, diváků: 138

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, B. Rybníčková, L. Benedíková - M. Kříčková 7, L. Hradilová 6/2, K. Ševčíková 5, G. Nygrýnová 4, L. Sekulová 3, M. Kolářová 3, L. Polomíková 2/1, N. Herbočková 1, V. Matejíková, K. Gajdošíková, K. Záhorová

Nejvíce branek Prešova: T. Šutranová 8/1, V. Vencuriková 5, M. Popovcová 4, M. Liebiedieva 3, S. Demajová 3