Muži končí v Českém poháru

EUFORIE V TELNICI POKRAČUJE

 
Třetí celek druholigové soutěže Jihomoravsklého kraje – Sokol TELNICE - dál pokračuje v cestě Českým pohárem mužů a je již ve 4. kole této soutěže – v osmifinále.
Bohužel, tato úspěšná cesta klubu z předměstí Brna je na úkor našeho družstva, kterému byla Telnice nalosována po vítězství zlínských barev ve 3. kole v Uničově.
 
Utkání bylo po celou hrací dobu velmi vyrovnané – v prvním poločase vedlo většinou naše družstvo, ve druhém byli úspěšnější domácí. S blížícím se koncem utkání narůstala jak bojovnost, tak i nervozita mezi hráči obou družstev. Jen pro zajímavost – v posledních deseti minutách utkání bylo uděleno 9 dvouminutových trestů (5x Zlín, 4x Telnice).
 
V prvním poločase bylo ve vedení většinou naše družstvo, i když to bylo maximálně o dvě branky. Díky velmi nepřesné mušce, kdy jsme hned z kraje utkání neproměnili 3 sedmičky, trhák a náskok ze šestky, se našim hráčům nepodařilo odskočit na větší brankový rozdíl. Lepším závěrem domácích, kteří byli v poslední minutě dvakrát střelecky úspěšní, šla družstva do šaten za stavu 16:15 pro Telnici.
Pět minut před koncem první půle dostalo naše družstvo dvě červené karty – velmi přísná červená byla pro našeho golmana Vaškoviče za kontakt s protihráčem no a následná pro trenéra Mičolu byla za jeho žádost o vysvětlení trestu pro našeho brankáře.
 
Ve druhém poločase, dvěma brankami Telnice hned v jeho úvodu, se podařilo domácím to, co nedokázali v prvním poločase naši hráči – odskočit na větší brankový rozdíl (18:15).
Kolem desáté minuty druhé půle jsme už prohrávali i o 5 branek (23:18, 25:20), ale o pět minut později byl brankový rozdíl zase jen jednobrankový (26:25). Druhých patnáct minut druhého poločasu bylo ve znamení perného boje o každou branku, rozdíl ve skóre se pohyboval mezi jednou až dvěma brankami, ale bohužel vždy ve prospěch domácích. Naději na prodloužení tohoto duelu v podobě sedmimetrových hodů si naše družstvo vybojovalo vyrovnáním na 31:31 pět minut před koncem utkání a mělo dlouhých pět minut na to, aby dovedlo duel do vítězného konce, nebo alespoň na sedmičkový rozstřel. To se nepovedlo, naopak tři minuty před závěrečným hvizdem byli úspěšní domácí 32 brankou. V posledních třech minutách se střelecky nedařilo ani jednomu ze soupeřů, hra byla rozkouskovaná i díky vylučování.
 
K tahanicím o každou branku a k nervozitě mezi hráči na hřišti vůbec nemuselo dojít, kdyby se hráči soustředili jen na hru, proměňovali brankové příležitosti a nebo např. agresívní obranou nedovolili domácímu Kuklovi vstřelit 10 branek ze hry (další dvě přidal ze sedmiček a je zatím nejlepším střelcem ČP).  
Za svými loňskými výkony v obraně i v útoku zatím zůstávají hlavně „mazáci“ (Vavrys, M. Kolařík i Šáš – ten i přes 8 vstřelených branek, ale 4 ze sedmičky), kteří by měli podpořit a podržet naše „bažanty“. V posledních utkáních to zatím vyznívá obráceně.
V brance měl slušné procento úspěšnosti Hrdina, ale jeho výkony jsou limitovány potíži s meniskem a hrozí mu v nejbližší době chirurgický zákrok.
 
Gratulace za postup tedy patří Telnici. Nadšeně bojující domácí se za hlasité podpory plné haly a několika bubeníků probojovali mezi 16 nejlepších týmů letošního ročníku ČP.
 
Potlesk za své vystoupení v Telnici přece jen naši hráči zaslouží.
Netýká se sice předvedené hry, ale za podporu výzvy házenkářů Telnice, aby částka z dobrovolného vstupného + každá vstřelená branka vynásobená 100,- korunami putovala na charitativní konto „Každý gól pomáhá“, konkrétně na konto nadačního fondu dětské onkologie Krtek.
Pořadatelé po utkání předali zástupkyni „Krtka“ šek s vybranou částkou 14.850,- Kč (do níž naši hráči a realizační tým přímo na místě přispěli částkou 3.000,- Kč).
 
 
Tento víkend má naše družstvo, díky lichému počtu účastníků prvoligové soutěže, volný los a bude mít čas na doladění formy.
V dalším kole zajíždí naši muži opět na palubovku soupeře – bude to 6. kolo a regionální derby v BYSTŘICI pod Hostýnem.
Naše družstvo čeká těžké utkání se soupeřem, který se po rozpačitém začátku soutěže rozehrál a začíná sbírat body.
Utkání se hraje v neděli 4.11.2018 od 11,00 hodin.
 
Na domácí půdě uvidíme naše házenkáře až v 7. kole, v neděli 11. listopadu v 16, 00 hodin, kdy se utkají s VELKOU BYSTŘICÍ.

 

                                   Sokol TELNICE - HC ZLÍN
                                             32:31 (16:15)

 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Vaškovič, Gajdošík – Škalda 3, Kuzma 4, Fabík 4, Vavrys 1, Šáš 8/4, Kubiš, Daněk, Brhel 4, Tydlačka 2, M. Kolařík, D. Kolařík 5, Zaoral
 
SEDMIČKY:
Telnice 2/2
Zlín 7/4
 
VYLOUČENÍ:
Telnice 5
Zlín 7 + 2x ČK