Ženy vydřely body s Pískem

Zlínské házenkářky vyhrály v 5. kole MOL ligy doma s Pískem.

HANDBALL CLUB ZLÍN - SOKOL PÍSEK 34:28 (17:13)

I když konečný výsledek vypadá jednoznačně, utkání bylo jako na houpačce. Zlín zvládl vstup do utkání lépe, v 9. minutě vedl již 6:1. Místo, aby své vedení navyšoval, mírně polevil a Písek se pomalu svou trpělivou hrou vracel do zápasu. V brance se dařilo Ž. Stojarové, v poli řádily zejména M. Kříčková s L. Hradilovou.

V přestávce kouč Zlína M. Spuchlák hráčky upozorňoval, ať nepoleví v koncentraci a neopakují chyby z předchozích kol. Vše se znovu vyplnilo, během deseti minut druhé půle soupeř srovnal na 20:20 a opakovaně na 21:21 a 22:22. Na lavičku si šla chvíli vydechnout Ž. Stojarová, nahradila ji B. Rybníčková a po čtyřech gólech opět přenechala místo své zkušenější parťačce.

Jedna z nejmladších hráček N. Herbočková svojí drzostí a tahem na bránu nakopla přesnou střelbou v krizové fázi M. Kolářovou a ostatní spoluhráčky k nástupu. Od stavu 24:23 vyhrál Zlín závěrečnou desetiminutovku 10:5. Stoprocentní a nekompromisní střelbou ze sedmiček se v utkání blýskla K. Ševčíková. Ž. Stojarová navíc soupeřkám chytila dvě sedmičky. Houževnatý Písek bojuje za každého stavu až do poslední minuty, což znovu i v tomto utkání potvrdil, ale rozhodující fázi zvládli lépe domácí.

"Úvod utkání byl dobrý, v dalších minutách jsme se dostali do našeho stereotypu. Vždy máme úvod do druhé půle horší, což se taky potvrdilo. Po debaklu v Porubě jsou body hlavně po psychické stránce pro tým hodně důležité," hodnotil utkání M. Spuchlák.

"Jsem moc ráda, že jsme se dokázaly před utkáním dobře připravit, nahecovat a namotivovat se. V loňské sezoně nám moc nešlo zvládat úseky, kdy se tolik nedaří. Tentokrát jsme to dokázaly urvat a to nás může posunout dál," byla plná optimizmu Ž. Stojarová.

Sedmičky: 5/5 - 2/0, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: M. Hanák, L. Pavlíček, diváků: 158

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, B. Rybníčková, L. Benedíková - M. Kříčková 8, K. Ševčíková 8/5, M. Kolářová 5, N. Herbočková 4, G. Nygrýnová 4, L. Hradilová 4, L. Polomíková 1, L. Sekulová, V. Matejíková, K. Záhorová

Nejvíce branek Písku: K. Kubišová 6, A. Šetelíková 6, N. Palasová 5, P. Novotná 4

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)