Muži se v Hustopečích neprosadili

NA DOBRÝ VÝSLEDEK JEN DRUHÝ POLOČAS NESTAČÍ
 
Velmi těžký soupeř čekal v neděli 7. října naše muže ve 3. kole prvoligové soutěže.
Loňský čtvrtý celek 1. ligy a letos jedno z družstev s plným bodovým ziskem – Házená Legata HUSTOPEČE.
 
Úvod utkání byl ve znamení vzájemného oťukávání a čekání, co provede soupeř.
První branku utkání vstřelili domácí, ale bylo to až ve třetí minutě, naši hráči vyrovnali na 1:1 až v minutě páté.
To byl také konec opatrné hry na jistotu, ale bohužel u domácích. Během tří minut nám utekli na 4:1 a v tomto duchu se nesl celý první poločas. Naše družstvo si sice svého soupeře nenechalo odskočit příliš daleko (maximálně na rozdíl 4 branek 8:4, 13:9 a minimálně na jednu rozdílovou branku 5:4), ale do vedení se za celých třicet minut prvního poločasu nedostalo. A opět to byla naše nedůrazná obrana, spoléhání se na bloky a navíc se přidalo i neproměňování brankových šancí z křídel i ze spojek (s výjimkou Ondry Vavryse) Legatě jsme usnadnili  roli favorita také počtem technických chyb. Rozdílové skóre držel na přijatelných hodnotách v tomto časovém úseku jen dobrý výkon Honzy Hrdiny v brance a již vzpomínaná střelba Ondry Vavryse.
Když během prvních dvou minut druhého poločasu domácí zvýšili své vedení na rozdíl šesti branek (15:9), byla v našich hráčích malá dušička.
Naštěstí si vzali k srdci neustálé burcování trenéra Jiřího Mičoly, aby v obraně „přitlačili“ a brankový rozdíl se začal pomalu snižovat. Střelba domácích s kontaktem naší obrany už nebyla tak přesná, v útoku se k Odrovi Vavrysovi přidal svými brankami Honza Šáš, střelecky byli úspěšní i pivoti, v úspěšných zákrocích z první půle pokračoval Honza Hrdina a rozdíl ve skóre se pohyboval mezi třemi až čtyřmi brankami. Co chybělo k lepšímu výsledku, byly branky našich křídel, proměňování šancí (3 zahozené trháky) a menší počet ztrát míčů špatnými přihrávkami.
 
Ale i přes prohru o tři branky, si naši mladíci za druhý poločas zaslouží pochvalu, což nelze říci o poločasu prvním. A přesně takové hodnocení slyšeli hráči po utkání v šatně z úst trenéra Jiřího Mičoly.
  

                          Házená Legata HUSTOPEČE - HC ZLÍN
                                             26:23 (13:9)

 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Vaškovič – Škalda 1, Kuzma 2, Fabík, Rosman, Vavrys 9/5, Šáš 5, Brhel 1, M. Kolařík 1, D. Kolařík 2, Zaoral 2
 
SEDMIČKY:
Hustopeče 5/4
Zlín 5/5
 
VYLOUČENÍ:
Hustopeče 6 + ČK
Zlín 4
 
 
Tento víkend pokračuje prvoligová soutěž 4. kolem.
Naše družstvo zajíždí opět na hřiště soupeře – neděle 14.10.2018, 16,00 hodin, CHODOV PRAHA