Ženy v Porubě propadly střelecky

Zlínské házenkářky prohrály jednoznačným rozdílem s Porubou ve 4. kole MOL ligy.

DHC SOKOL PORUBA - HANDBALL CLUB ZLÍN 30:14 (18:8)

Zlín se v utkání dostal do vedení pouze jednou, když v první minutě vsítil úvodní branku. Následně se prosazovaly více domácí a během poločasu si vytvořili dostatečný náskok. Porubská brankařka O. Krebs měla velký podíl na vývoji utkání, Zlín neproměnil pět sedmimetrových hodů a spoustu dalších vyložených šancí. Navíc nakupil zbytečné moc technických chyb a Poruba nepřesnosti nekompromisně trestala několika brankami z rychlých útoků.

V brance Zlína nastupovala Ž. Stojarová, které obrana moc nepomohla. Ve druhé půli se snažila krýt záda spoluhráčkám B. Rybníčková. Porubská obrana narušila většinu střel zlínských spojek, branky z těchto postů Zlínu citelně chyběly. Na druhé straně se prosazovaly postupně všechny porubské spojky.

"I když jsme v omezeném počtu, není to pro mě omluva. Dnes to bylo o přístupu.  Utkání jsme zabalili příliš brzo. Udělali jsme pár chyb po sobě a přestali úplně hrát. Nedodrželi jsme nic z toho, co jsme si před utkáním řekli a v pátek rozebrali na videu. Museli jsme improvizovat, na spojkách se zapojila i křídla N. Herbočková s L. Polomíkovou a obě snesou za výkon asi jediné pochvalu. Během týdne je potřeba nabrat nové síly do dalšího utkání doma s Pískem," byl těsně po utkání rozezlen kouč Zlína M. Spuchlák.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, B. Rybníčková, L. Benedíková - N. Herbočková 4/1, L. Polomíková 3/1, L. Hradilová 2/1, M. Kříčková 2, G. Nygrýnová 1, K. Ševčíková 1/1, V. Matejíková 1, M. Kolářová., L. Sekulová

Nejvíce branek Poruby: E. Desortová 8/4, S. Polášková 6, M. Konečná 4, A. Michalíková 4, V. Andrýsková 3

Sedmičky: 5/4 - 9/4, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: A. Baader, J. Novotný, diváků: 134