MUŽI SE VRÁTILI Z OLOMOUCE S PLNÝM POČTEM BODŮ

Druhé kolo 1. ligy mužů = první utkání na hřišti soupeře = 2 body.

 

To je zjednodušená statistika druhého utkání našich mužů v prvoligové soutěži, ke kterému v neděli 25. září zajíždělo zlínské družstvo do Olomouce.

V sestavě chyběl ne zcela zdravý Kafka, po operaci křížových vazů Paululik, nemocný Mostýn a hostující hráči Březovský s Černockým, kteří ve stejnou dobu hráli za svůj mateřský klub Luhačovice.

Naopak poprvé do mistrovského utkání nastoupil Doležel a Kočí.

Zkušenosti z nejvyšší soutěže favorizovaly v tomto utkání naše družstvo, i když polovina kádru je nová a s extraligovou házenou zkušenosti nemá.

Od první minuty se vývoj utkání podobal našemu utkání s Libercem minulý týden ve Zlíně.

Nadšeně bojující olomoučtí hráči proměňovali každou sebemenší příležitost a byli stále ve vedení – v polovině prvního poločasu o 4 branky. V této době naši hráči neproměňovali brankové příležitosti, nedařila se střelba z dálky a ztráceli jsme zbytečně mnoho míčů díky technickým chybám.

Náznak obratu ve vývoji skóre nastal na začátku druhé patnáctiminutovky první půle, kdy jsme čtyřmi brankami v řadě za sebou vyrovnali na 8:8. Domácí ovšem kontrovali třemi brankami, opět se dostali do vedení, které udrželi až do konce první půle.

První poločas byl ve znamení z naší strany ne příliš úspěšného protiútoku, neproměňování šancí, nepřipravené střelby z větší vzdálenosti a většího počtu technických chyb než domácí. Ti naopak využívali každé příležitosti ke střelbě, proměňováním trháků trestali naše nepovedené střelecké pokusy a dá se říci, že na co sáhli, to jim spadlo do branky.

 

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s větším nasazením a odpovědněji – první tři útoky a z nich tři branky v síti domácích otočily skóre na naši stranu – ve čtvrté minutě jsme vedli 15:14. Potom se sice domácí vzpamatovali, vyrovnali a šli opět do vedení, ale vše končilo desátou minutou druhého poločasu. To začalo naše družstvo šlapat podle představ trenéra, během šesti minut nejprve srovnalo na 20:20 a dalšími pěti brankami odskočilo svému soupeři na rozdíl pěti branek 25:20. Tento časový úsek jsme vyhráli 7:0 a udělali rozhodující krok k zisku obou bodů. U domácích se v tuto dobu projevila únava a naopak naši hráči ukázali lepší trénovanost. Své vedení zvýšili pět minut před koncem až sedm branek (29:22) a v klidu si pohlídali závěr utkání. Je jen škoda, že v posledních minutách polevili a dovolili svému soupeři korekci výsledku na konečný tříbrankový rozdíl 30:27.

 

Obě letošní utkání (Liberec i Olomouc) měla velmi podobný průběh. Nejprve benevolence k soupeři a z toho pramenící vedení soupeřů v prvních třiceti minutách hry a následně ve druhém poločase „zvýšení otáček“, otočení skóre a konečné vítězství. Jakoby naši hráči na zahřátí na „provozní teplotu“ potřebovali delší dobu, aby potom ve druhém poločase zabrali naplno a soupeři utekli. Taktika zajímavá možná pro diváka, ale ve vyrovnanějších utkáních by se nemusela vyplatit.

 

I když se v Olomouci nedařilo všem střelcům podle představ, přece jen hned tři hráči měli v tomto utkání 100% úspěšnost – Lefan 8 střel a 8 branek, Šáš 7/7 a Tejzr 3/3.

Potěšitelná je podstatně se lepšící branková statistika křídel, která v posledních několika sezónách vůbec nebyla naší chloubou. V Olomouci byla naše křídla ze hry úspěšná celkem 10x !!!!!

Potěšující je i rostoucí forma brankáře Hrdiny, jehož procento úspěšnosti bylo v Olomouci 37%.

 

TJ STM OLOMOUC – HC ZLÍN

27:30 (14:12) 

 

VYLOUČENÍ:

Olomouc 6, Zlín 2

 

SEDMIČKY:

Olomouc 3/2, Zlín 3/3

 

SESTAVA a BRANKY: Hrdina, Šidlík – Buček 2, Vavrys 1, Šáš 7, Kočí 2, Balun, Doležel, Kolařík, Tejzr 3, Lefan 8, Dobeš 5, Závodník 2