Úspěšná neděle pro žluto-modrou

V neděli se na půdě domácího celku Zory Olomouc odehrály dva důležité zápasy každoročních rivalů.

První zápas byl v podání mladšího dorostu. Zlínské mladší dorostenky odehrály vyrovnaný první poločas, kdy se nedokázaly úplně eliminovat dohrávané míče do prostoru pivota a bohužel náš průměrný výkon podpořilo i několik zmařených vyložených brankových příležitostí. V druhém poločase přitvrdila obranná fáze z naší strany, což pomohlo Káji Jechové v brance, která za své záda pustila v druhém poločase pouze sedm branek. Čehož využívala naše útočná hra, která v druhém poločase dominovala a sedmnácti brankami přesně skórovala. Díky zdvojené řadě spojek na tom byla kondičně naše děvčata velmi dobře, což byl další důležitý faktor brankového odskočení. Kristýna Sedláčková společně s Míšou Daňkovou, Kájou Bumbálovou a Gabinou Gabrhelovou nejvíce zatížily branku soupeře. V druhé části se pak připojily k dobrému výkonu i Simča Hozová s Kačkou Šimarovou na spojkách. Ze soupeřova týmu byla nejúspěšnější Natálie Kuxová.

DHK ZORA Olomouc – HC Zlín  20:33  ( 13:16)

Mladší dorostenky mají nyní volno s reprezentační pauzou a následující víkend čeká děvčata doma souboj s pražským výběrem Sokol Kobylisy.

Daleko ostřejší souboj se očekával ve starším dorostu. Tým nastoupil opět za velké podpory věkově mladších dorostenek, které se v prvním zápase časem na palubovce pošetřily. Kvalita našeho soupeře byla a je zřejmá. Olomoucké děvčata pod vedením zkušených trenérů působí ve starším dorostu některá už třetím rokem(Protivánková, Rožková a brankářka Polášková) a i díky svým reprezentačním zkušenostem naše vyhlídky nevypadaly nejlépe. Brankářka soupeře pravidelně nastupuje za nejvyšší tým MOL, což předvedla několika skvělími zákroky.
Odehrával se tak vyrovnaný souboj od samého začátku, kde se brankové skóre přelévalo z jedné strany na druhou až do poločasu(9:10). Na začátku druhého poločasu jsme zaznamenali tři branky v řadě díky kterým se nám podařilo odskočit na čtyři branky. Zhruba v polovině utkání se stav srovnal na 16:16 a necelých deset minut před koncem Olomouc dokonce vedla 18:17. V závěrečných minutách náš mladým tým však prokázal naprosto koncentrovaný výkon s taktickou vyzrálostí. Díky úspěšné obranné fázi jsme soupeře donutili k vlastní chybě, kterou jsme využili v náš prospěch a dvě minuty do konce jsme šly do vedení 19:20 díky nejlepší střelkyni zápasu Gabriely Gabrhelové. Po úspěšné obraně a dvaceti sekundami do konce na nás byla vysunutá celoplošná osobní obrana s jasným cílem získat míč. Ihned následoval time-out Zlína, kde jsme si řekli poslední pokyny. Děvčatům se podařilo pozdržet míč a s následným únikem Gabči náš výsledek upravila na konečných 19:21 pro náš tým. Velká gratulace a pochvala všem !!!

DHK ZORA Olomouc – HC Zlín  19:21  ( 9:10)

Asi největší problém nám dělala spolupráce spojka pivot (Rožková a Protivánková). Né vždy se nám podařilo včas přistoupit ke spojce Alžbětě Krupové a neomylná byla Claudie Roupcová ze 7m. hodů. Hru jsme si zkomplikovali také čtyřmi neproměněnými sedmičkami a dvěmi nepřesnými přehozy do prázdné branky soupeře při vyloučení soupeře.

Utkání to bylo velmi tvrdé a silové a jsme rádi, že nebyl problém s kondiční stránkou družstva. Dobrý výkon zaznamenaly všechny v obranné fázi, kdy jsme dovolili našim soupeřům vsítit pouze 19 branek. V brance nás několika výbornými zákroky držela Andrejka Vařechová. Střední spojku obsluhovaly výborně hrající Karolína Bumbálová a Jana Hvozdenská. Křídelní prostor byl využitý zkušenějšími hráčkami 2001(Záhorová, Zahradníčková, Daňková, Chludová), které se všechny brankově prosadily. Tým podal velmi nebojácný výkon s velkou podporou a důvěrou v sama sebe. Na lavičce vládla velmi dobrá atmosféra a děvčata si zápas úžívala, což bylo vidět i na jejich radosti ze hry.

Velká gratulace ještě jednou a nyní nás čeká pauza a následující kolo hrají starší dorostenky s Ivančicemi doma. Náš hostující celek patří k naprosté špičce ligy SD.