Muži ve Dvoře Králové opět nevyhráli

NEPŘÍLIŠ POVEDENÉ ZAHÁJENÍ LETOŠNÍ SEZÓNY

Rozlosování 1. kola nového soutěžního ročníku poslalo naše muže na hřiště soupeře, kde se nám v prvoligové soutěži, od sestupu z extraligy, ještě nepodařilo zvítězit.
Družstvo DVORA KRÁLOVÉ tvoří mladí hráči, které na hřišti řídí zkušení Fiedor (41 let), Zelina (30 let), Kulhánek (36 let) a obranu organizuje z branky obrovitý Babčaník (37 let). Hlavně téměř dvoumetrový Babčaník v brance je pro naše hráče „noční můrou“.
Utkání se pro nás nevyvíjelo vůbec špatně. Do desáté minuty se střelci pravidelně střídali na obou stranách – buď vedli domácí o jednu branku, nebo bylo vyrovnáno. V desáté minutě Dvůr poprvé vedl o dvě branky (6:4), o pár minut později už o tři (8:5) a ve druhé desetiminutovce první půle o čtyři (11:7, 12:8, 13:9). Minutu před koncem prvního poločasu se našim hráčům podařilo snížit na nadějný dvoubrankový rozdíl 14:12, ale závěr první půle patřil opět domácím, kteří ukončili poločas svou patnáctou brankou (15:12).
První poločas byl ve znamení naší nedůsledné a nedůrazné obrany, která pouštěla střelce domácích v mnoha případech až na šestku a nedovedla si poradit s hrou domácích spojek, které buď sami zakončovali, nebo uvolňovali pivota. Naopak do křídel se hra Dvora moc nedostala.
Našim hráčům se příliš nedařilo ani v útoku, když neproměnili v této fázi hry dvě sedmičky a jasný trhák.
Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první s tím rozdílem, že domácí brankový rozdíl poněkud zvedli a po celých druhých třicet minut si udržovali brankový náskok, který jim přinášel klid do hry. Hned z prvního útoku sice naši snížili ze sedmičky na 13:15, ale domácí ihned kontrovali na 16:13 a postupně zvyšovali brankový rozdíl na 21:17, 23:18, 27:21, 29:23, 31:25). A opět naše děravá obrana a neproměněné šance (další sedmička, rychlý útok, nedůrazná a nepřipravená střelba spojek). Vázla spolupráce spojek s pivoty, kteří za celé utkání nedostali přihrávku tak, aby se dostali ke střelbě.
Přísnější měřítko snesou jen naše dvě mladé křídla Škalda s Kuzmou, kteří oba nastříleli celkem 10 branek a byli na hřišti hodně vidět, na středu D. Kolařík a za první poločas Hrdina v brance. Druhý poločas našim brankářům vůbec nevyšel, když měli v tomto úseku hry společně jen dva zásahy.