Ženy jsou zatím neporaženy, se Slavií remizovaly

Zlínské házenkářky sahaly ve 3. kole MOL ligy po dvou bodech, nakonec si odvezly ze Slavie jeden za remizu.

DHC SLAVIA PRAHA - HANDBALL CLUB ZLÍN 26:26 (10:14)

Zlínský tým se po předcházejícíh událostech dne, které začaly již ranním odjezdem, dostatečně semknul. Když musel navíc nechat v hledišti pražského Edenu spoluhráčku K. Ševčíkovou ještě více jej to nakoplo. Dle platných regulí nemohla zlínská spojka k utkání nastoupit. Vyrovnaná partie se odehrávala až do 21. minuty a stavu 9:9, kdy se oba týmy přetahovaly o nejtěsnější vedení. V brance Zlína začínala B. Rybníčková. Střelecky byla nejaktivnější zkušená G. Nygrýnová. hru tvořila M. Kolářová a znovu svými finálními přihrávkami potvrdila svoji roli top nahrávačky. V pivotu byla opět velmi aktivní M. Kříčková.

Úvod druhé půle vyšel lépe domácím, během čtyř minut vsítili tři branky. Zlín si stále udržoval těsné vedení. L. Hradilová stoprocentně využívala nabídnuté šance v podobě proměňování sedmimetrových hodů. V 56. minutě se Slavii podařilo srovnat na 23:23. Při omezeném počtu hráčské lavičky síly hostům ubývaly a koncentrace tím pádem mírně polevila. Dvakrát se Zlín v závěru dostal do vedení, domácí vždy srovnali. A remizou i zápas skončil.

Ze Slavie se body často nevozí, z tohoto pohledu a v okleštěné sestavě je bod zlatý. Přesto mírné zklamání vzhledem k vývoji utkání na zlínské střídačce panovalo. Celému týmu patří pochvala za maximální bojovnost a fandícím zlínským příznivcům v hledišti velký dík.

Sedmičky: 4/3 - 6/6, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: T. Kozler, M. Zych, diváků: 104

Sestava a branky Zlína: B. Rybníčková, Ž. Stojarová - L. Hradilová 9/6, G. Nygrýnová 6, M. Kříčková 6, M. Kolářová 2, N. Herbočková 1, L. Sekulová 1, L. Polomíková 1, K. Gajdošíková, V. Matejíková

Nejvíce branek Slavie: T. Pokorná 10/3, V. Fryčáková 4, A. Míšová 4, M. Tulipánová 3, J. L. Borges 3