Ženy pokračují na vítězné vlně

Zlínské házenkářky zvládly i druhé utkání MOL ligy a porazily nováčka soutěže Plzeň.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHC PLZEŇ 27:21 (14:18)

Zlín nastupoval k utkání s jasným cílem získat první domácí body. V brance zahajovala B. Rybníčková a navázala na spolehlivý výkon z předcházejícího utkání. Vždy podržela spoluhráčky v pravý čas. Po úvodním vzájemném oťukávání byl v 9. minutě stav 3:3. Následovaly čtyři minuty bez gólu. Poté se začaly více prosazovat domácí házenkářky. Ještě do poločasu si vytvořily slibný náskok.

Ani ve druhé části se nepodařilo hostům skóre dotáhnout, i když se nevzdávali a bojovali až do samotného konce.  V závěru se ve zlínské brance předvedla jistými zákroky i Ž. Stojarová a Zlín si zaslouženě připsal další body do tabulky.

Zlín předvedl týmový výkon. Vedle brankařek se střelecky i herně výrazně prosazovala M. Kříčková.  I s ostatními spoluhráčkami těžila z přesných finálních přihrávek střední spojky M. Kolářové. Ta na sebe navíc brala zodpovědnost při střelbě v důležitých momentech. Další výraznou postavou byla agilně hrající spojka K. Ševčíková. Křídla N. Herbočková s L. Hradilovou taky vynikala.

"Byli jsme o trochu rychlejší, důraznější v obraně, naše golmanky měly více zásahů. Možná máme dvě až tři zkušenější hráčky než Plzeň, což rozhodovalo," hodnotil utkání kouč Zlína M. Spuchlák.

"Před zápasem jsme byly nervózní, věděly jsme, že to bude s Plzní těžké, tak jako to vždy bývá," připomněla si duely z minulosti se soupeřem v 1. lize žen a dorostenkách zlínská brankařka B. Rybníčková. "Naštěstí jsme se v utkání brzy utrhly a pak už to bylo jen o nás," dodala.

Sedmičky: 7/5 - 6/5, vyloučení 2 - 5, ​rozhodčí: P. Fukala, R. Mohyla, diváků: 250

Sestava a branky Zlína: B. Rybníčková, Ž. Stojarová - M. Kříčková 6, K. Ševčíková 6, L. Hradilová 6/5, N. Herbočková 4, M. Kolářová 3, G. Nygrýnová 1, L. Sekulová 1, L. Polomíková, V. Matejíková, K. Záhorová, K. Gajdošíková

Do nového ročníku Mol ligy zatím ve zlínském dresu nezasáhly zraněné hráčky L. Benedíková, J. Mizerová a V. Hubová, M. Stuchlíková.  Tým nečekaně opustila M. Polášková - přestup do Kunovic a B. Grabcová - návrat do Kunovic. Kariéru předčasně ukončila S. Fiurášková.

Nejvíce branek Plzně: V. Oravcová 7, V. Mudrová 7/2, L. Galušková 3/2