Vítězné vykročení mužů do nové sezóny

MUŽI ZAHÁJILI NOVOU SEZÓNU VÍTĚZSTVÍM VE 2. KOLE ČP

 
HÁZENÁ UNIČOV – to byl letošní první soutěžní soupeř našich mužů.
Nejednalo se ovšem o prvoligové utkání, ale o soupeře ve 2. kole Českého poháru, který postoupil z 1.kola přes Sokol Kostelec na Hané.
Prvoligová družstva nastoupila do ČP až od 2. kola.
Od 3. kola, které se hraje 20. – 21. října 2018, už nastupují extraligová družstva a dvojice budou nalosovány.
 
Utkání v Uničově se hrálo tuto víkendovou sobotu na půdě soupeře a pro naše družstvo na nezvyklém venkovním hřišti s umělým povrchem.
Tato situace naše hráče poněkud znejistěla, protože někteří na venkovním hřišti nehráli několik let.
Navíc z rodinných důvodů se z utkání omluvili Hrdina, Fabík, Rosman, pracovní důvody nepustily na hřiště Brhela, Gajdošík je stále v zahraničí a operovaná achilovka drží mimo hru Pavlíčka.
Sobotní pohárové utkání tak absolvovalo jen 10 hráčů do pole a 1 brankář.
 
Nervozitu a jisté obavy z prostředí potvrdily také úvodní minuty utkání, kdy se domácí dostali do vedení 1:0 a 2:1. Ale bylo to opravdu jen pár minut. Stačilo několik nepřesných střel domácích, rychlý a přesný výhoz brankáře Vaškoviče do rychlého útoku na Kuzmu, Škaldu a Šáše a skóre se otáčelo – vedli jsme na konci první pětiminutovky 4:2. Od této chvíle převzali režii utkání do svých rukou naši hráči a domácí již do vedení nepustili. Ještě jednou svitla Uničovu naděje – to když využil určité laxnosti našeho družstva a vyrovnal na 6:6. To bylo ale také vše ze strany domácích.
Čtyři branky v síti Uničova v řadě za sebou znamenaly uklidnění našeho družstva, které své vedení postupně zvyšovalo na rozdíl čtyř až šesti branek (10:6, 14:9, 18:12).
Druhý poločas začali svou třináctou brankou domácí, ale naši hráči zvrat nedovolili a postupně zvyšovali brankový rozdíl nebo udržovali svého soupeře v bezpečném brankovém rozdílu a kontrolovali vývoj utkání (20:13, 23:15, 29:22, 32:24).
 
Utkání ukázalo, že je začátek sezóny (množství technických chyb na obou stranách, ale hlavně u domácích), ukázalo našim mladíkům, že se dá hrát i proti podstatně zkušenějšímu soupeři když se nepřizpůsobí jeho způsob hry a že se dá využít svých rychlejších nohou a obratnějších postav proti staršímu, těžšímu a vyššímu soupeři. Jediným hráčem, se kterým si naše obrana nedokázala poradit, který zatížil naše konto 10 brankami a zle zatápěl Vaškovičovi v brance, byl bývalý extraligový hráč Litovle, Josef Pohlman.
Zdaleka to nebyl žádný oslnivý výkon našeho družstva - místy zbrklá, nepřipravená a dopředu avizovaná střelba, ztráty míčů vlivem technických chyb a neproměňování šancí, místy ztráta koncentrace v obraně, ale vítězství v generálce „na ligu“ potěší.
Povinné body tedy putovaly do Zlína a utkání posloužilo i jako příprava na prvoligové boje, které začínají pro náš celek příští týden v sobotu ve DVOŘE KRÁLOVÉ.
 

                                       Házená UNIČOV – HC ZLÍN
                                                   28:35 (12:18)

 

SESTAVA a BRANKY:

Vaškovič – Kuzma 4, Vavrys 8/5, Šáš 7, Kubiš 1, D. Kolařík 3, Balun, Tydlačka 5, M. Kolařík 4, Škalda 2, Zaoral 1