ML.DOROST VEZE BODY Z OLOMOUCE

Ve sluncem zalité sobotě, která spíše vybízela k outdoorovým aktivitám, vyrazil náš team do hanácké metropole s cílem zopakovat velmi slušný výkon z prvního zápasu s Rožnovem a ukořistit nějaký ten bodík. Sestava se nám oproti minulému týdnu poněkud změnila, poněvadž jsme přišli díky nemocem i jiným důvodům prakticky o všechny křídelní hráče s výjimkou Čámy, takže zaskakovali na těchto postech borci, kteří tam obvykle profesně nepatří. Navíc někteří další playeři byli postiženi silným nachlazením, ale přes všechny tyto problémy jsme zůstávali papírovým favoritem. Vstup do utkání se nám vcelku podařil, ujali jsme se vedení 3:1, leč poté jsme polevili, domácí srovnali a na stolku časoměřičů se objevila naše  zelená karta,která znamenala time out a bouřlivou diskusi. Tato metoda zabrala ovšem pohříchu jen na pár minut během kterých jsme odskočili domácím o pár branek, nicméně v 15.minutě již vedla Olomouc a to nás ještě zachraňoval Peťa Vlk mnohými zázračnými zákroky. V poslední desetiminutovce konečně ukázal žlutomodrý celek svoji lepší tvář, nastřílel 13 gólů oproti 4 inkasovaným a odcházel do pauzy s vedením 19:11.
Přes důrazné upozornění bohužel kluci podlehli dojmu, že je zápletka utkání již vyřešena a houževnatí hanáci je vyvedli z omylu. Využili našich chyb v postupném útoku a také několika, poměrně zbytečných vyloučení, kdy jsme hráli dokonce ve třech hráčích, nasázeli nám 5 branek v řadě
 a z možné selanky bylo opět zaděláno na drama. Nezbylo než použít dalšího zeleného žolíka, vyměnit brankáře a trochu pozměnit sestavu. Naštěstí ševci znovu zabrali a dokázali udržovat 5-ti gólové vedení, které do konce zápasu ještě navýšili na finální stav 36:27.
Je trochu škoda, že jsme si utkání zkomplikovali sami řadou vyloučení a značným počtem chyb jak v obraně, tak i v útočné fázi. Také koncentrace i nasazení byly oproti minulému zápasu poněkud horší, snad to ale bylo způsobeno tím, že řada hráčů nebyla zdravotně zcela v pohodě. Avšak body vezeme, tak se dá říci, cíl splněn!
TJ STM OLOMOUC : HCZ  27:36 (11:19)
Sestava HCZ:
Peťa „Vlčák“ Vlk, Milda Sedlák, Filip Lorenc 1b., David Kubiš 4b., Mira „Hlušťa“ Hluštík 2b., David „Novas“ Nováček, Dominik „Perňa“ Daněk 8b., Tadeáš Sek, Dan „Čáma“ Čamek 2b., Ivan Jirák 4b.,
Vlasťa Fabík 15 b.