Na závěr herní přípravy vítězství na hřišti soupeře

MUŽI USPĚLI NA PŮDĚ EXTRALIGOVÉ STUPAVY

 
V pořadí druhé přípravné utkání na Slovensku absolvovali zlínští prvoligoví házenkáři týden před prvním letošním „ostrým“ zápasem – 2. kolem ČP, do kterého už nastupují prvoligová družstva.
Před čtrnácti dny to bylo na půdě letošního extraligového nováčka v Piešťanech (prohra o tři branky) a teď extraligová STUPAVA
Kádr, který na Slovensko odjel, nebyl kompletní, když z pracovních důvodů chyběl Balun, pro nemoc Tydlačka, zraněný Pavlíček, z rodinných důvodů Gajdošík, Daněk a Jirák a ze zahraničí se stále ještě nevrátil Brhel.
Poslední přípravné utkání absolvovalo tedy jen 10 hráčů a 2 brankáři.
Oč bylo na naší střídačce ve Stupavě proti soupeři míň hráčů, o to bylo hned od první minuty naše družstvo bojovnější, dařila se střelba, obrana až na občasné „okénka“ byla důraznější.
Domácí překvapili podstatně větším počtem technických chyb než naše družstvo (domácí 19, naši 12). Naše družstvo tyto soupeřovy ztráty míčů dokázalo využít, trestalo je brankami a bylo téměř po celé utkání ve vedení. Co trenéra Mičolu dokonale „vytočilo“, byly hluché minuty na koncích obou poločasů.
Dobře rozehraný první poločas a od první minuty vedení našich barev mezi jednou až třemi brankami dokázali naši hráči téměř ztratit polevením v koncentraci a v odpovědném přístupu. Nahráli domácímu celku na obrat ve vývoji skóre, když své vedení 13:10 nechali během posledních cca 5 minut vyrovnat na poločasových 14:14.
Druhý poločas začal opět naší vedoucí brankou (15:14), následovalo vyrovnání domácích na 15:15 a tak se pokračovalo po jedné brance až do stavu 18:18. Ke cti našim hráčům slouží fakt, že oni vždy o tu jednu branku vedli a vyrovnával vždy domácí celek.
Následné minuty znamenaly pro naše družstvo ukončení jednobrankových změn ve skóre, náš náskok se místy zvýšil až na rozdíl čtyř až pěti branek (22:18, 24:20, 26:22, 29:24) a nic nenasvědčovalo tomu, že z celkem jasného vývoje utkání se stane drama.
A přišla druhá slabá chvilka našich hráčů, opět cca 7 minut před koncem poločasu – naše pětibrankové vedení se začalo pomalu rozplývat, když na pět branek Stupavy odpovědělo naše družstvo jen jednou brankovou střelou. Tuto část hry jsme prohráli 1:5 a až do poslední vteřiny jsme se báli o výsledek.
Nakonec naši hráči ubránili zasloužené a cenné vítězství nad soupeřem, který startuje v nejvyšší slovenské soutěži.
Po utkání trenér Mičola chválil družstvo za předvedenou hru po dobu cca 45 minut, ale zle hráče pokáral za oba konce poločasů, kdy naopak vyzvedl bojovnost domácích, kteří našim hráčům ukázali, jak se bojuje o každý míč za nepříznivého stavu.
 
Věřme, že si naše družstvo vezme z tohoto posledního přípravného utkání ponaučení a v mistrovských utkáních se vyvaruje podobných „zkratů“, kdy jakoby mělo strach z vítězství.
 

                                         HC TATRAN STUPAVA – HC ZLÍN
                                                    29:30 (14:14)

 

SESTAVA a BRANKY:

Hrdina, Vaškovič – Zaoral 5, Kuzma 4, Rosman, M. Kolařík 5, D. Kolařík 1, Fabík 2, Škalda 1, Kubiš 2, Šáš 1, Vavrys 9/2
 
 

Tento týden v sobotu 15. září čeká naše družstvo první bodované utkání nové sezóny. Náš celek nastupuje do 2. kola Českého poháru, kde ho čeká druholigový UNIČOV.
Nezvyklé bude prostředí, ve kterém naši hráči ke svému pohárovému utkání nastoupí – je to venkovní hřiště s umělohmotným povrchem.
Věřme, že s tímto faktem vypořádají se ctí a že postoupí do dalšího kola ČP.