Mladší dorostenky na turnaji ve Stupavě

Poslední prázdninový víkend vyrazily mladší dorostenky HC Zlín na Slovensko a zúčastnily se turnaje ve Stupavě.
Další dávka přípravných zápasů byla pro nás lehce specifická, protože ne celý turnaj jsme odehrály v kompletní sestavě / marodi nám zůstali doma /, některé hráčky jsme využily pouze první hrací den, potom odcestovaly domů a ostatní hrací dny se zátěž rozložila na zbývající hráčky.  O to víc nás těší, že jsme turnajem prošly bez porážky a zaznamenaly jsme 6 vítězných zápasů.
První den jsme ještě v kompletní sestavě vyzkoušely ve třech utkáních vše co do přípravných zápasů patří. Soustředily se na obrannou činnost a rychlý přechod do útoku. A tento mini cíl se nám podařilo splnit.   
Druhý hrací den byl mini cíl podobný, ale už v jiné sestavě. Obranná činnost nám fungovala ku spokojenosti a v útočné fázi bylo potřeba zapracovat spojky / minulý rok starší žačky / a toho se ujala dirigentka a střední spojka Míša Daňková. Pod její taktovkou měla naše hra vzestupnou a stále se zlepšující tendenci. Spojky na sebe braly zodpovědnost, vycházela nám spolupráce s pivoty a křídla proměňovala vyložené šance. Holky si vybojovaly semifinále a následně postup do finále.
V neděli nás čekalo finálové utkání proti hráčkám ze Šaly. O nádhernou atmosféru se postarala plná hala. Bojovalo se o každý míč a nechyběly tvrdé a nekompromisní zákroky na obou stranách. Zlínská děvčata celý zápas určovala tempo hry a dotáhla finálový boj do vítězného konce a právem si převzala pohár za první místo v turnaji.
Nejlepší hráčkou turnaje byla zcela po zásluze vyhlášena naše střední spojka Míša Daňková.

Na závěr obrovská pochvala pro celý tým, jak se vyrovnal s předem naplánovaným oslabením klíčových hráček a gólmanky ve druhém a třetím hracím dnu. Milé zjištění jak pro realizační tým, tak hlavně pro hráčky, že je důležité si věřit a vědět, že to umíme, že se dokážeme vyhecovat a pomoci mladičké druhé gólmance táhnout za jeden provaz a vybojovat klidně výhru ve finále. Vícero takových vyhecovaných a bojovných utkání, jaké jsme mohli vidět ve finále ve Stupavě.
Děkujeme organizátorům za skvěle připravený turnaj - ubytování, stravování, kyvadlová doprava mezi halami a v neposlední řadě úžasná atmosféra při finálových zápasech …klobouk dolů a ještě jednou moc díky.
Hana Kolářová
Trenérka mladšího dorostu HC Zlín

Zápasy:
HC Zlín – MHK Bytča 31:8
HC Zlín – Tatran Stupava 26:10
HC Zlín – Slavia Partizánske 24:12
HC Zlín – HK Hodonín 28:12
HC Zlín - Slavia Partizánske 16:10 (semifinále)
HC Zlín – Duslo Šala 23:19 (finále)
Hráčky a branky:
Brána: Kiki Stojarová, Kája Jechová (jen pátek). Pole: Míša Daňková – 47, Kiki Sedláčková – 24, Naty Krajčová – 12, Gába Gabrhelová (jen pátek) – 11, Vendy Žáková – 11, Sima Hozová – 10, Kači Šimarová – 8, Anny Vodárková – 6, Kači Křižanová – 6, Jana Hvozdenská (jen pátek) – 6, Anička Neubauerová – 5, Mája Prekopová – 2.