Ženy finišují v přípravě, první utkání MOL ligy odehrají v Bánovcích

Zlínské házenkářky mají před sebou poslední týden na doladění hry před úvodním utkáním dalšího ročníku MOL ligy.
 

Úvodní kolo  sezony 2018/19 již odstartovaly doma 1. září dva top týmy soutěže a očekávání naplnily. Michalovce porazily Šaľu 27:20 (14:8), Most se staronovou posilou Lucií Mikulčík - Súkenníkovou přehrál Prešov 35:24 (19:11). 

Házenkářky HC Zlín nastoupí na palubovku  v neděli 9. září od 16 hodin v Bánovcích nad Bebravou. Trenér Martin Spuchlák má k dispozici jednadvacetičlenný širší kádr. Ve zlínském dresu nebudou pokračovat křídelnice Andrea Očadlíková - ukončení kariéry z rodinných důvodů, Kristýna Vlková - ukončení kariéry ze studijních důvodů, Adéla Baumbachová - přestup do Poruby. Ze zdravotních důvodů definitivně ukončily kariéru Michaela Sobieská a Denisa Kamenářová.

Konkurenci v týmu by mohly zvednout dorostenky Andrea Vařechová, Kateřina Gajdošíková, Kristýna Záhorová. V loňské sezoně se již z dorostu zapojily Sabina Fiurášková s Markétou Poláškovou. Z Otrokovic přichází Lenka Sekulová s Miladou Stuchlíkovou a z Kunovic levoruká Barbora Grabcová. Do přípravy se postupně zapojují i zraněné hráčky, spojky Vendula Hubová s Jolanou Mizerovou. 

"Hráčky, které v týmu skončily určitě budou citelné chybět. Věkový průměr týmu bude letos hodně nízký, prakticky trénujeme až na výjimky s týmem dorostenecké kategorie. Musíme se s tím vyrovnat a pomoct mladým holkám posunout se výkonnostně nahoru. Sezona pro nás nebude rozhodně jednoduchá," je si vědomý kouč Spuchlák.

Soustředění absolvovaly zlínské házenkářky v Morkovicích, odehrály přípravné turnaje v německém Melsungenu a ve Stupavě, plus dvě přípravná utkání s Veselím. Další plánované zápasy se zahraničními týmy odpadly z důvodu zdravotních komplikací soupeře. 

"Výsledky i výkony v přípravě byly proměnlivé. Víme na čem máme pracovat a co která hráčka potřebuje zdokonalovat," řekl zlínský trenér.

Kádr žen HC Zlín: brankařky - Lenka Benedíková, Žaneta Stojarová, Barbora Rybníčková, Andrea Vařechová, křídla - Lenka Hradilová, Natálie Herbočková, Barbora Grabcová, Kristýna Záhorová, Lenka Sekulová, spojky - Gabriela Nygrýnová, Michaela Kolářová, Karolína Ševčíková, Sabina Fiurášková, Vanesa Matejíková, Milada Stuchlíková, Vendula Hubová, Jolana Mizerová, pivoti - Monika Kříčková, Lucie Polomíková, Kateřina Gajdošíková, Markéta Polášková

Realizační tým: trenér Martin Spuchlák, asistent Marek Kolář, vedoucí Zuzana Juríková, silová příprava a fyzio Lukáš Kovařík, Jiří Hotař