Letní příprava dorostenek...

Naše dorostenecké týmy absolvovaly pětitýdenní blok završený přípravnými zápasy na turnaji v Otrokovicích.

 

Příprava na novou sezónu začala  a naše týmy dorostu ji zahájily opět kousek od Kroměříže v Morkovicích. Soustředění bylo rozděleno na dva bloky, kde v první části absolvovala půlka starších dorostenek přípravu s ženami a druhá část s mladším dorostem. Náročný tréninkový maraton pokračoval i po soustředění v dalších tréninkových blocích. Část starších dorostenek dostalo příležitost absolvovat herní přípravu s ženami v Německu v městě Melsungen. Další odcestovaly na přípravný dvojzápas do Stupavy. Mladší dorost naopak nabíral v úvodních týdnech kondici jak na sportovní hale tak i v nedalekém lese na stezce zdraví.

Samostatný starší dorost se ale ukázal až nyní na přípravném turnaji v Otrokovicích. Před turnajem jsme netušili, jak bude naše hra vypadat a jak si děvčata rozdělí své role. V týmu došlo ke změnám a k posunu některých hráček a vše si musí teprve sednout. Nicméně mne všechny překvapily, krom prvního zápasu, který se nám úplně nepovedl, předváděly holky pěknou házenou s velmi dobrými výsledky. Podlehli jsme až ve finále proti Maďarskému celku MOSONMAGYARÓVÁR, který se celý turnaj prezentoval už tak zvanou vyšší dívčí …jejich hra převyšovala ostatní týmy o několik levlů výše .

Výsledky zápasů:

HC ZLÍN - BÁNOVCE nad BEBRAVOU 17:16

Sokol Poruba - HC Zlín 8:14

HC Zlín - Slávie Praha 16:14

MHK Bytča - HC Zlín 11:24

HC Zlín - HK AS Trenčín 20:14

TJ Jiskra Otrokovice - HC Zlín 17:21

Finálový zápas HC Zlín - MOSONMAGYARÓVÁR CLUB (HUN) 13:22


Pro mladší dorost to byla taktéž první herní konfrontace. Děvčata poskládaná z ročníku 2002 a 2003 tvoří dohromady silný dvojročník, kde jsou z větší části hráčky, které už hrají ligu mladšího dorostu druhým rokem. Vyrovnanost kádru a jeho složení je asi největší zbraní tohoto týmu. Tým zkoušel na turnaji různé obrané i útočné systémy tak, aby  v sezóně nebyl  problém kdykoliv změnit tempo a styl hry.

Musíme dál pracovat na herním projevu v útoku a energii týmu je potřeba usměrnit a využívat tak více přechod do útoku. Dobré rozhodovací schopnosti spojek a téměř neomylné křídla budou dělat soupeřům tuto sezónu problémy. Musíme se tak ještě více soustředěni na jejich souhru. Některá děvčata hned v neděli po turnaji  odcestovala na třídenní soustředění SPEK - Specializovaný kemp do Břví u Prahy. Hráčky  čeká v následujícím víkendu další přípravná konfrontace na turnaji  ve Stupavě na Slovensku.

Výsledky zápasů:
Během tří dnů tak holky odehrály 8 utkání a nad naše síly byla  pouze Slavie Praha.

HC Zlín – Ostrava Zábřeh 28:10

HC Zlín – Nový Jičín 22:9

HC Zlín – DHK Baník Most 18:13

HC Zlín – Jiskra Otrokovice 14:9

HC Zlín – Sokol Poruba 28:14

HC Zlín – DHC Slavia Praha 10:13

HC Zlín – Iuventa Michalovce (SVK) 21:12

HC Zlín – MHK Bytča (SVK) 16:6

Hráčky a branky:

Brána: Kája Jechová, Kika Stojarová – Míša Daňková - 44, Kika Sedláčková - 32, Gába Gabrhelová - 19, Jana Hvozdenská – 15, Kačka Šimarová – 10, Mája Prekopová – 9, Anči Neubauerová – 8, Vendy Žáková – 7, Síma Hozová – 7, Anny Vodárková – 6

Příprava nám tak pokračuje dál a první zápasy čekají naše dorostenecké týmy už 16.9.2018 ve zlínské sportovní hale.