Herní příprava mužů pokračuje

Další dvě přípravná utkání zlínských házenkářů

 
V pořadí 4. a 5. přípravné utkání sehráli prvoligoví muži tento týden.
Ve středu si pozvali na domácí palubovku k odvetě regionálního soupeře z Bystřice p/H a v pátek odjeli na Slovensko na pozvání extraligového slovenského nováčka do Piešťan.
 
BYSTŘICÍ p/H to byla odveta za turnajové utkání minulý týden, které se našemu družstvu povedlo, když po vyrovnaném prvním poločase zlepšenou hrou ve druhé půli utkání vyhrálo 35:27.
Zlínské měření sil mělo oba poločasy vyrovnané a když naši hráči odskočili na víc branek, hosté vždy korigovali na minimální brankový rozdíl.
Ve druhé polovině druhého poločasu získalo naše družstvo čtyřbrankový náskok a zdálo se, že bez problémů dovede utkání do vítězného konce. Nakonec z toho byl ale nervák, protože hráčům Bystřice p/H začala vycházet střelba a naopak naše družstvo se začalo trápit
Nakonec z toho bylo jednobrankové vítězství našich barev o jedinou branku 35:34.
 

HC ZLÍN – HK BYSTŘICE p/H                           35:34 (17:15)

 
Sestava a střelci Zlína:
Hrdina, Vaškovič – Balun 2, Fabík 5, M. Kolařík 3, D. Kolařík 2, Kubiš 2, Kuzma 4, Šáš 5, Škalda 2, Tydlačka 1, Vavrys 6/2, Zaoral 3

fotogalerie z utkání ZDE  (foto JP)
 
 
V pátek čekal naše hráče na své palubovce nováček letošní slovenské extraligové soutěž MHK PIEŠŤANY.
Soupeř disponuje fyzicky a zkušenostmi velmi silným kádrem.
Domácí trenér měl ve svém družstvu nejmladšího hráče ve věku 26 let. Našim benjamínkem byl na pivotu teprve 17-ti letý David Kubiš. V pátečním utkání se ve zlínském dresu představilo ještě dalších šest hráčů ve věku do 19 let. Jediný Honza Hrdina v brance byl starší než nejmladší domácí hráč.
Velký byl také rozdíl ve fyzických parametrech hráčů obou družstev.
Nejmenšímu a nejdrobnějšímu hráči Piešťan konkurovali svými postavami (při neúčasti Vlasti Fabíka) snad jen naši tři „největší chlapáci“- Honza Zaoral, Michal Kolařík a Tomáš Tydlačka.
Dvoumetrové postavy některých domácích hráčů budily v našich řadách respekt už při rozcvičování.
Utkání začalo naším útokem a chytrou přihrávku Honzy Kuzmy proměnil z pivota v naši vedoucí vedoucí branku Honza Zaoral. I když brankář Honza Hrdina zlikvidoval domácím dva brankové útoky (trhák a náskok ze šestky), vyrovnání na 1:1 nezabránil. Ovšem vyrovnání domácích netrvalo dlouho a vedli jsme 3:1 zásluhou branek Olivera Baluna z křídla a proměněné sedmičky Ondry Vavryse. Vyrovnání domácích na 3:3 a opět naše vedení – Ondra Vavrys ze sedmičky 4:3.
Pokračoval stejný vývoj hry – vyrovnání domácích na 4:4 a další naše vedení na 5:4 zajistil z pivota náš benjamínek David Kubiš, kterého „udělal“ brankovou přihrávkou Oliver Balun.
Takto vypadalo prvních deset minut utkání, které se našemu družstvu náramně povedly.
Po vyrovnání na 5:5 se ale začaly stále více prosazovat centimetry a kila piešťanských hráčů a výsledkem bylo dalších šest branek v naší síti proti naší jedné (Vavrys ze spojky).
První dvacetiminutovku jsme prohráli 6:11 (trenéři obou družstev se před utkáním dohodli na 3x 20-ti minutách).
 
Druhých dvacet minut zahájili svou další brankou domácí a vedli 12:6, ovládli hru a s našimi mladíky to nevypadalo na bůhvíjakou hitparádu.
Že se vyplatí bojovat za jakéhokoliv stavu, ukázaly další minuty, kdy se hra pomalu začala vyrovnávat a naši hráči své brankové manko postupně snižovali až na rozdíl tří branek.
Tuto část hry jsme vyhráli 10:8 a na tabuli svítilo už jen tříbrankové vedení domácích 19:16.
 
Třetí dvacetiminutové dějství bylo ze začátku opět velmi vyrovnané, ale závěrečnou desetiminutovku naše družstvo nezvládlo.
Začali jsme náporem, snížili vedení domácích na rozdíl jediné branky (19:18) a deset minut před koncem utkání jsme dokonce vyrovnali na 22:22. Naděje na obrat ve výsledku ale netrvaly dlouho. Domácí hráči byli úspěšní 5x v radě, upravili skóre na 27:22 ve svůj prospěch a našemu družstvu dovolili pouze korekci skóre na konečný výsledek 28:25 pro Piešťany.
Ve třetí dvacetiminutovce jsme dokázali se svým soupeřem remizovat 9:9.
 
Trenér Mičola hodnotí výkon svého družstva proti podstatně vyspělejšímu soupeři kladně a je spokojený s nasazením a bojovností. Má samozřejmě i kritické hodnocení – příliš mnoho technických chyb, zbrklá a nepřipravená střelba, někdy chybí důraz a koncentrace v obraně.
Je spokojený se zapracováváním se mladých hráčů do kolektivu, kdy „mazákům“ (Hrdina, Šáš, Zaoral, Vavrys, M. Kolařík, Balun) roste zdravá konkurence v hráčích, kteří teprve v minulé sezóně skončili v kategorii dorostu (Vaškovič, Gajdošík, Tydlačka, D. Kolařík, Kuzma), nebo jsou ještě v dorosteneckém věku ( Śkalda, Fabík, Rosman, Daněk, Kubiš)
  

MHK PIEŠŤANY - HC ZLÍN                                 28:25 (11:6, 8:10, 9:9)

 
Sestava a střelci Zlína:
Hrdina, Vaškovič – Tydlačka, Daněk, Škalda 3, Kubiš 1, Kuzma 4, Balun 1, Zaoral 1, Šáš 5, M. Kolařík 1, D. Kolařík 1, Vavrys 8/5