Muži zahájili přípravu

PŘÍPRAVA MUŽŮ NA NOVÝ SOUTĚŽNÍ ROČNÍK
 
 
Po více než měsíční přestávce zahájili zlínští házenkáři začátkem srpna přípravu na nadcházející prvoligový soutěžní ročník, který začíná pro naše družstvo v sobotu 22. září utkáním na půdě loňského posledního celku tabulky - ve DVOŘE KRÁLOVÉ.
Týden před prvním kolem 1. ligy vstoupí naši muži do bojů Českého poháru, do jeho 2. kola.
Jen pro osvěžení paměti – naše družstvo skončilo v loňské tabulce na 8. místě, když svou prvoligovou příslušnost hráči zachraňovali zlepšenými výkony až v jarní části soutěže.
Doufejme, že loňský mizerný podzim se letos opakovat nebude.
 
Kádr družstva pro letošní rok doznal opět několika změn a opět se jeho věkový průměr proti loňsku ještě víc snížil.
Na prvním tréninku se trenéru Jiřímu MIČOLOVI již nehlásil M. PAULULIK (odešel do Německa), M. BUČEK (studium v Praze), J. ŠIDLÍK (pracovní důvody) a po absolvovaném soustředění oznámil ukončení aktivní činnosti mladý nadějný pivot A. BAZEL.
Družstvo bylo doplněno dalšími mladíky především z vlastních řad, kteří jeho již tak nízký věkový průměr ještě více snížili – lonští zlínští dorostenci J. GAJDOŠÍK, T. TYDLAČKA, ještě letošní dorostenci D. KUBIŠ, D. DANĚK a J. ROSMAN (který se do Zlína vrací z Napajedel), ve vyřizování je přestup J. KUZMY z Uherského Hradiště, který vloni hostoval v našem starším dorostu a I. JIRÁKA z Napajedel, který je věkem také ještě dorostenec.
Letošní kádr bude zřejmě historicky nejmladším družstvem mužů HC Zlín.
 
Po dvou úvodních tréninkových jednotkách pokračovala příprava zlínských házenkářů krátkodobým soustředěním v domácích podmínkách.
Družstvu opět zajistil ubytování ve svých prostorách zlínský hotel BALTACI ATRIUM, který se postaral i o kompletní stravování a hráči mohli po třífázovém tréninku také využít hotelového wellness centra. Na hotelu Baltaci vše proběhlo opět bez sebemenších problémů (stejně jako roky před tím) a jeho vedení si zaslouží od zlínských házenkářů velký dík za poskytnuté služby.
Každodenní třífázová příprava začínala ranními kilometry naběhanými na lehkoatletickém tartanovém oválu, k odpolednímu tréninku družstvo využívalo v sousedství hotelu Baltaci nedalekého školního hřiště jazykové školy, které patří také poděkování házenkářů za poskytnutý „azyl“ a večer trávili hráči v domovské sportovní hale Euronics.
Od čtvrtka od rána do nedělního oběda absolvovali hráči celkem 10 tréninkových jednotek.
 
Minulý týden ve čtvrtek sehrálo naše družstvo své první letošní přípravné utkání, ke kterému si pozvalo extraligové Zubří.
Protože extraligová soutěž začíná podstatně dřív než naše prvoligová, mají hráči Zubří také daleko víc natrénováno a v herní přípravě mají za sebou již několik utkání. Tento tréninkový náskok byl na palubovce zlínské sportovní haly patrný a hlavně ve druhém poločase soupeř naše družstvo jednoznačně „přejel“. I přes vysokou porážku byl trenér Mičola s výkonem svého družstva spokojený, pochválil přístup hráčů a jejich snahu bojovat i za nepříznivého stavu.
 
Hned v sobotu čekala naše družstvo dvě utkání v rámci turnaje v Bystřici p/H.
Obě utkání jsme hráli s krátkou přestávkou za sebou a podle toho vypadaly i výsledky.
Prvním soupeřem bylo (v poslední prvoligové sezóně bronzové) družstvo Bystřice p/H. Naše sestava byla proti čtvrtečnímu duelu se Zubřím ještě mladší, když nehráli „mazáci“ J. Šáš a M. Kolařík. I když mají 24 a 21 let, patří již k těm starším!!!!!!!
Po nerozhodném prvním poločase, se naši „bažanti“ do svého soupeře zdravě zakousli a výsledkem bylo osmibrankové vítězství, které potěšilo trenéra Mičolu a překvapilo i samotné hráče. Opět hrála prim snaha a bojovnost.
Po krátké přestávce čekali naše hráče starší dorostenci Zubří. Soupeř byl velmi silný, velmi běhavý a na naše družstvo dolehla únava z předešlého utkání. Výsledek byl jednoznačný – první půle o devět a celkově o čtrnáct.
 
Herní příprava pokračuje i tento týden.
Ve středu 22. srpna přijede do Zlína k odvetě tým Bystřice p/H – utkání začíná v 19,00 hodin.
V pátek 24. srpna  odjíždí naši muži na Slovensko, kde se utkají s extraligovými Piešťany.
 

DOSAVADNÍ VÝSLEDKY HERNÍ PŘÍPRAVY:

 
HC ZLÍN – HC ROBE ZUBŘÍ                              16:39 (8:17)
 
Sestava a střelci Zlína:
Hrdina, Vaškovič, Gajdošík – Šáš, D. Kolařík 4/2, M. Kolařík 2, Škalda, Kuzma 3/1, Zaoral, Tydlačka, Pavlíček 2/1, Fabík 3, Vavrys, Balun, Kubiš 2
 
HC ZLÍN – HK BYSTŘICE p/H                           35:27 (12:12)
 
Sestava a střelci Zlína:
Hrdina, Vaškovič, Gajdošík – Zaoral 3, D. Kolařík 3/1, Vavrys 8, Balun, Rosman 1, Kubiš 2, Fabík 5, Tydlačka 2, Jirák 2, Kuzma 7, Daněk, Škalda 2
 
HC ZLÍN – HC ROBE ZUBŘÍ (st. dorost)        23:37 (10:19)
 
Sestava a střelci Zlína:
Vaškovič, Gajdošík – Zaoral 6, D. Kolařík 2, Vavrys 3, Balun 2, Rosman, Kubiš 2, Fabík 2, Tydlačka, Jirák 2, Kuzma 1, Daněk 1, Škalda 2
 
 

LETOŠNÍ PRVOLIGOVÝ KÁDR (v závorce věk):

 
BRANKÁŘI:
Jan HRDINA (28), Radim VAŠKOVIČ (19), Jan GAJDOŠÍK (19)
 
SPOJKY:
Jan ŠÁŠ (24), Ondřej VAVRYS (21), Michal KOLAŘÍK (21), Tomáš TYDLAČKA (19), David KOLAŘÍK (19), Vlastimil FABÍK (18), Dominik DANĚK (18)
V jednání je ještě přestup napajedelského Ivana JIRÁKA (17)
 
KŘÍDLA:
Jan PAVLÍČEK (30, pro něho asi sezóna skončila operací achylovky), Oliver BALUN (23), Jan KUZMA (19), Rudolf ŠKALDA (18), Jakub ROSMAN (18)
 
PIVOTI:
Jan ZAORAL (24), Jiří BRHEL (22), David KUBIŠ (17)