BODY S PORUBOU BYLY NA DOSAH

Zlínské házenkářky prohrály ve 4. kole mezinárodní soutěže WHIL s ostravskou Porubou.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHC SOKOL PORUBA 15:18 (10:11)

Úvod moravského derby patřil hostům, první dvě branky padly ve třetí a čtvrté minutě. Domácí se poprvé prosadili střelou Michaely Sobieské ze sedmičky v páté minutě. Ve 12. minutě si vzal zlínský kouč za stavu 3:8 time. I po něm si dokázali hosté udržovat vedení. Ve dvacáté minutě dali jedenáctý gól a z jejich strany následoval střelecký půst. Naopak Zlín skóroval čtyřikrát a dotáhl se na nejtěsnější rozdíl.

Do druhé půle vlétli lépe domácí, čtyřmi brankami otočili stav na 14:11. Poruba měla další hluchou třináctiminutovku. V součtu s prvním poločasem nevsítila 23 minut gól, což je v dnešní moderní házené jev málo vídaný. Velký podíl na tomto stavu měla i gólmanka Lenka Benedíková, která svou branku zavřela. Její parťačka Žaneta Stojarová navíc chytila sedmičku. Na druhé straně v brance dominovala Markéta Doláková. Ve 14. minutě se Poruba zvedla, během pěti minut znovu otočila skóre na 14:15. V 40. minutě vykřesala naději domácích gólem Gábina Nygrýnová. Ten byl však ze strany Zlína poslední a během šestnácti závěrečných minut jediný úspěšný. Poruba si třemi brankami v rozmezí 21. - 24. minuty pojistila výhru. V rozhodujících momentech to vzala na sebe exzlínská spojka Šárka Marčíková a byla stoprocentní.

Ani dvě přesilovky domácích 6 - 4 nepomohly k bodům. "Pokazily jsme si to, nemůžeme se na nic vymlouvat. Je pravda, že jsme se vydaly v možná nesmyslných oslabeních a v závěru nám chyběly síly. Nebylo už koho střídat. Na druhou stranu jsme trestuhodně promarnily dvě dvojnásobné výhody. Zakončovaly jsme zbytečně zbrkle a nerozehrály jsme si to na tutové šance," řekla po utkání zklamaná spojka Zuzana Drotárová.

Vzhledem k vývoji utkání mrzela ztráta bodů i brankařku Lenku Benedíkovou. "Obrovská škoda. Dokázaly jsme utkání dotáhnout v první půlce, otočit ve druhé a přesto jsme prohrály. Přitom obrana fungovala velmi dobře, holky mi pomáhaly. Závěr jsme nezvládly."