Muži poráží třetí Bystřici pod Hostýnem

VÍTĚZNÉ POSLEDNÍ UTKÁNÍ SEZÓNY

V sobotu se na domácí půdě zlínští házenkáři loučili se sezónou i se svými fanoušky symbolicky regionálním derby s letošním podstatně úspěšnějším celkem – s tabulkově třetí BYSTŘICÍ POD HOSTÝNEM.
Výsledek utkání nemohl celkem nic ovlivnit – Bystřici p/H již nemohl nikdo celkově třetí místo vzít a naše družstvo bylo už několik kol před závěrem soutěže zachráněné. Vítězství v tomto utkání nás mohlo posunout na konečnou sedmou příčku v tabulce, porážka by našim barvám přisoudila místo deváté.
V obou případech ale do našeho konečného umístění promlouvaly ještě výsledky posledního kola u dalších družstev.

Utkání lépe začalo pro hostující družstvo, které se hned z prvního útoku dostalo do vedení 1:0. Nikdo nečekal, že to bude zároveň jeho poslední vedení v celém utkání.
O nějakou minutu později naši hráči Šášem vyrovnali na 1:1 a navíc přidali další tři branky (Bazel a 2x Šáš). Naše vedení 4:1 vlastně určilo i vývoj skóre v prvním poločase – hosté stále jen dotahovali a naše vedení se pohybovalo místy o dvě branky (4:2, 7:5), ale také až o 6 branek (13:7). Lepším závěrem prvního poločasu hosté upravili na konečný poločasový stav 13:9.
Do prvního poločasu nastoupili naši hráči s plným nasazením, velmi bojovně a odpovědným výkonem chtěli smazat krutou podzimní porážku z Bystřice p/H 20:33.
Střelecky se v této fázi hry dařilo hlavně Šášovi a Vavrysovi, v obraně už tradičně tvrdili muziku Zaoral, M. Kolařík  a mladý Bazel. V brance se dařilo Hrdinovi, který měl v první půli úspěšnost 57%!!!! a navíc kryl i dvě sedmičky. Za snahu a přístup k utkání ale musíme pochválit i ostatní hráče.
Záporem výkonu v prvním poločase bylo ale neprosazení se našich křídel, která vystřelila na branku soupeře pouze 3x.

Druhý poločas zahájili brankou opět hosté, ale naše družstvo opět úspěšně kontrovalo, první desetiminutovku druhé půle vyhrálo 4:2 a zvýšilo své vedení na rozdíl 6 branek. Tento brankový rozdíl se sice občas snížil na 4 – 5 branek, ale dá se říci, že od této chvíle naše družstvo kontrolovalo vývoj utkání. Tři minuty před koncem jsme dokonce vedli o 8 branek (28:20).
Ve druhé půli se ke střelcům přidali i další hráči – Paululik, Fabík, D. Kolařík (který se až v posledním utkání zbavil zbytečné nejistoty a nervozity a ukázal, v čem je jeho síla).
A opět problémy našich křídel s prosazením se proti obraně hostů, když počet střel byl o jednu lepší proti prvnímu poločasu.
Trenéra Mičolu ale potěšil fakt, že se o branky podělili téměř všichni hráči a že střelba neleží na bedrech pouze jedinců.
V brance se i ve druhé půli dařilo Hrdinovi, kterého na posledních cca 5 minut vystřídal mladý Vaškovič – a i jemu se dařilo s úspěšností zákroků 50%.

Utkání je určitě možno hodnotit jako podařené a celý kolektiv za předvedený výkon v obraně i v útoku zaslouží trenérovu pochvalu (i když občas trenér Mičola nešetřil své hlasivky při vyčítání některých nedostatků).

Sezóna je za námi, podzimní mizérii nahradilo jarní zlepšení, které slibuje i navrácení se v nové sezóně na podstatně vyšší příčky v tabulce.
Po loňském třetím místě přišel letos pád na konečné 8. místo, ale náš velmi mladý kádr má do dalších sezón velmi slušnou perspektivu.