ŽENY DNES HOSTÍ PORUBU

Zlínské házenkářky hostí dnes od 17 hodin ve 4. kole WHIL Ostravu Porubu ve sportovní hale EURONICS.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHC SOKOL PORUBA

Domácí jsou po třech odehraných interligových kolech bez ztráty bodu na 2. příčce v tabulce o skóre před Michalovcemi. Skalpy Trenčína 22:16, Partizánského 37:21 a Písku 30:19 mohou dnes rozšířit. Poruba je sedmá, zatím vyhrála s Prešovem 33:28 a připsala si dvě prohry, se Slavií Praha 21:22 a s Michalovcemi 22:36. 

Poruba před sezonou obměnila hlavní trenérský post, kdy po pěti letech vystřídal Jána Beňadika kouč Peter Olšavský. Moravské derby má vždy patřičný náboj, navíc v dresech soupeřek nastoupí bývalé zlínské házenkářky Leona Šviráková a Šárka Marčíková.

"Čeká nás těžký soupeř, který má tým složený z reprezentantek Česka a Slovenska. Na každém postu je minimálně dvojice vyrovnaných hráček, o postu gólmanském to platí obdobně. Víme, že oproti minulým ročníkům hosté výrazně změnili herní styl. Připravovali jsme se v týdnu poctivě, doma chceme uspět, stejně jako v každém jiném zápase," řekl kouč Zlína Peter Sabadka.

Zlín v rámci tréninku sehrál vítězně v úterý doma přípravný zápas se slovenskou osmnáctkou, kterou vede právě bývalý trenér Poruby Ján Beňadik. K neudržení byla zejména křídelnice Andrea Očadlíková, která svými brejky a střelbou z křídla drtila soupeřky. Motivaci bude mít určitě velkou i dnes. V loňské sezoně totiž moc příležitostí v dresu Poruby na hřišti nedostávala.

 

podzim - 4. kolo:

video Bemaco Prešov - Zora Olomouc 29 : 32
videoonline HC Zlín - Sokol Poruba 24.9. 17:00
videoonline SHK Veselí n.M. - Trenčín 24.9. 17:30
video Duslo Šaľa - Slávia Partizánske 24.9. 18:00
videoonline ŠKP Bratislava - Sokol Písek 24.9. 18:00
video Slavia Praha - Baník Most 25.9. 17:00